دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۹۸

۲۹ بازديد

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۹۸

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۹۸

 با مشاوران گروه الومشاوره از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

در چند سال اخیر، دانشگاه هایی با عنوان دانشگاه های علمی کاربردی جایگاه ویژه ای را میان داوطلبانی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع کاردانی و یا کارشناسی ناپیوسته دارند، پیدا کرده است. پذیرش این دانشگاه برای افرادی که قصد شرکت در آزمون را ندارند، بسیار مناسب بوده و از همین حیث محبوبیت ویژه ای را کسب نموده است. رشته های دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و برای هر دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه ارائه می شود. داوطلبان می توانند در صورت دارا بودن شرایط موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، به سایت سازمان سنجش مراجعه و اقدامات لازم را جهت ثبت نام انجام دهند. پذیرش کلیه دانشگاه ها، در تمامی رشته های موجود در دفترچه مذکور از طریق بدون کنکور بوده و ملاک پذیرش آن براساس سوابق تحصیلی داوطلب خواهد بود. بسیاری از افراد در تماس با مرکز الو مشاوره سوالاتی در زمینه سطح اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی می پرسند که در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که مدرک این دانشگاه کاملا معتبر بوده و زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد و دانش آموختگان این دانشگاه ضمن آموزش، مهارت های لازم در حیطه رشته خود ، در شغلی مرتبط با رشته خود جذب بازار کار خواهند شد.


 

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۹۸

علاقه مندانی که تمایل به پذیرش در رشته های ارائه شده در دانشگاه علمی کاربردی را دارند، قبل از انجام فرایند ثبت نام، لازم است دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دوره مربوط به خود را از وبگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org دریافت نموده و شرایط مذکور در آن را به طور دقیق مورد بررسی نمایند.

همانطور که پیش تر به آن اشاره نمودیم دانشگاه علمی کاربردی رشته های خود را در دو بازه زمانی مهر و بهمن در اختیار داوطلبان قرار می دهد. ثبت نام مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی ، معمولا نیمه دوم مرداد ماه آغاز و حدود دو هفته به داوطلبان فرصت داده خواهد شد تا برای درج کدرشته محل های خود اقدام نمایند.

نکته مهم: داوطلبان مقطع کاردانی قادر به ثبت حداکثر ۳۰ کدرشته محل و داوطلبان مقطع کارشناسی ناپیوسته این مقطع تحصیلی تا حداکثر ۲۰ کدرشته محل را خواهند بود. داوطلبان لازم است طبق علاقه مندی و الویت بندی خود، به چیدمان رشته محل ها بپردازند.

ممکن است برخی از داوطلبان بنا به هردلیلی در مرداد ماه موفق به ثبت نام نشده باشند که براین اساس می توانند در بهمن ماه برای ورودی نیمسال دوم اقدام کنند. معمولا ثبت نام مقطع کارشناسی بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی از دهه دوم بهمن ۹۸ آغاز گردد.

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته مهر ماه
(در صورت انتشار لینک فوق فعال می گردد)
دفترچه راهنمای ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته مهر ماه
(در صورت انتشار لینک فوق فعال می گردد)

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی

همانطور که می دانید، داوطلبان برای ورود به مقاطع تحصیلی از جمله کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه های علمی کاربردی، ملزم به دارا بودن شرایطی می باشند. این شرایط به داوطلب دید روشنی خواهد داد که آیا با در دست داشتن مدارک خود و یا… قادر به ثبت نام در این دانشگاه خواهد بود یا خیر.

شرایط عمومی
اعتقاد داشتن به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جهموری اسلامی ایران
عدم عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
ملتزم به انجام احکام دین اسلام (انجام واجبات و پرهیز از محرمات)
سلامت جسمانی داوطلب متناسب با رشته انتخابی
عدم انجام اعمال غیراخلاقی در طی دوران شغلی و تحصیلی
عدم اعتیاد به مواد مخدر
شرایط اختصاصی

داشتن مدرک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم یا دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش یا دیپلم متوسطه ۳ ساله نظری برای ثبت نام دوره کاردانی

داشتن مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد برای ورود به مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی لازم است.

داوطلبان می توانند بدون توجه به رشته تحصیلی مقطع متوسطه خود انتخاب رشته نموده اما باید دروس جبرانی و پیش نیاز رشته پذیرفته شده را بگذرانند.

دارا بودن مدرک خدمت نظام وظیفه عمومی ویژه آقایان (دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت)


دانشگاه علمی کاربردی چه نقاط مثبتی برای داوطلبان دارد؟

این سوال ممکن است برای اغلب داوطلبان این دانشگاه به وجود آید که مزیت این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه و دوره ها چه می باشد؟ در ابتدا باید گفته شود که دانشگاه علمی کاربردی در سال دوبار اقدام به پذیرش دانشجو می کند و داوطلب با توجه به شرایط خود قادر به ثبت نام در نیمسال مهر و یا بهمن ماه خواهد بود. علاوه بر آن داوطلب علاوه بر آموزش تئوری، مهارت های عملی را در حیطه رشته خود کسب کرده و پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه معمولا جذب بازار کار می شود. همانطور که می دانید تنوع رشته و گرایش های مختلف در دانشگاه علمی کاربردی بسیار زیاد بوده و داوطلب با توجه به مقطع تحصیلی خود(اعم از کاردانی و یا کارشناسی ناپیوسته) می توانند در رشته دلخواه خود به تحصیل بپردازند.

باتوجه به پذیرش های سال های گذشته، متقاضی رشته های تحصیلی این دانشگاه معمولا افراد شاغل می باشند که برای صرفه جویی در زمان خود، تحصیل در این دانشگاه را انتخاب می کنند. لازم به ذکر است هزینه تحصیلی(شهریه) در دانشگاه های علمی کاربردی نسبت به سایر دانشگاه های دیگر کمتر می یاشد.

داوطلبان می توانند جهت انتخاب رشته صحیح و دقیق، با مشاوران تحصیلی تلفنی ما در مرکز الو مشاوره، تماس حاصل نمایند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۹۸

 با مشاوران گروه الومشاوره از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

 
سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

عنوان:دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۹۸

 

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی در دوره های کاردانی فنی و حرفه ای - زمان شروع ثبت نام مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی - اعلام نتایج دوره کارشناسی ناپیوسته،کاردانی به کارشناسی،دانشگاه علمی کاربردی نیم سال دوم۹۸ - زمان شروع ثبت نام مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی - زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۸ - ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۸ -


تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.