راهنمای انتخاب رشته زبان

۲۹ بازديد

راهنمای انتخاب رشته زبان/الومشاوره

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای انتخاب رشته زبان

 با مشاوران گروه الومشاوره از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

 راهنمای انتخاب رشته زبان

شرایط شرکت در گروه آزمایشی زبان های خارجی هم برای متقاضیان این رشته و هم برای متقاضیان گروه های آزمایشی اصلی ( ریاضی ، تجربی ، انسانی ) امکان پذیر می باشد .بدین صورت که اگر داوطلبی متقاضی شرکت در یکی از گروه های آزمایشی اصلی باشد  می تواند در کنکور زبان نیز شرکت کند .به جرات می توان گفت اکثر متقاضیان کنکور سراسری ۹۷ که از پایه زبان خوبی برخوردار هستند مایل اند تا شانس قبولی خود را در رشته های این گروه آزمایشی نیز محک بزنند از این رو بعد  از اعلام نتایج کنکور سراسری به دنبال آن هستند که دریابند در کدام رشته محل پذیرفته خواهند شد . اینکه با چه رتبه ای و در چه دانشگاهی تحصیل خواهید کرد به انتخاب رشته شما بستگی دارد تا با انجام انتخاب رشته درست مسیر آینده تحصیلی خودتان را انتخاب کنید .تمام تلاش ما بر این است که در این مقاله اطلاعاتی در زمینه انتخاب رشته در اختیارتان قرارگیرد
اگر با سوال یا ابهامی مواجه شدید و یا سوالی در ذهنتان بود که در این مقاله به آن پاسخ داده نشده بود می توانید با  مشاوره تخصصی تلفنی کنکور مرکز الو مشاوره تماس بگیرید. مشاوران مرکز الو پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.
زمان انتخاب رشته کنکور منحصرا زبان ۹۸
زمان انتخاب رشته کنکور سراسری در سال ۹۸ طبق سال های گذشته و در اواسط مرداد ماه خواهد بود. داوطلبان با توجه به نتایج کارنامه اولیه خود و مجاز بودن برای انتخاب رشته خود اقدام خواهند نمود . نکته مهم قابل توجه داوطلبان عزیز این است که حتما قبل از انتخاب رشته دفترچه انتخاب رشته را کامل مطالعه نمایید و با دقت کامل اقدام به انتخاب رشته کنید.داوطلبان با در نظر گرفتن تراز و رتبه ای که کسب نموده اند بایستی کد رشته های خود را از دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته ، یادداشت و در فیلد مربوطه درج کنند. لازم به ذکر است که نتایج اولیه کنکور سراسری ، نیمه دوم مرداد ماه اعلام می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش، کارنامه خود را دریافت نمایند

 مراحل انجام انتخاب رشته
  1. داوطلب پس از مشاهده نتایج اولیه کنکور ( کارنامه کنکور) ،به سایت رسمی سازمان سنجش به نشانیsanjesh.org مراجعه کرده و دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری رشته تحصیلی خود ( علوم ریاضی ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، هنر و زبان) را با دقت مطالعه کند.
  2. پس از مشاهده و مطالعه دفترچه ،رشته های مدنظر خود را یاد داشت و الویت بندی خود را به صورت دقیق انجام دهید
  3. وارد سایت سازمان سنجش شده و در قسمت ثبت انتخاب رشته، گزینه های انتخابی خود را وارد کنید. البته لازم به ذکر است که داوطلب می تواند ۱۵۰ کد رشته محل را ثبت نهایی نماید.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور ۹۸
به جرات می توان گفت که پس از شرکت در کنکور سراسری ، انتخاب رشته یکی دیگر از حساس ترین مراحل این ماراتن بسیار مهم می باشد. داوطلبان بایستی پس از اعلام نتایج اقدامات لازم را جهت انتخاب رشته انجام دهند و پس از درج کد رشته های مورد نظر خود در سایت سازمان سنجش ، منتظر دریافت نتایج نهایی (اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸) خود می باشند. با توجه به جدول زمان بندی درج شده در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، نتایج نهایی این آزمون نیمه دوم شهریور ماه بر روی سایت sanjesh.org قرار داده می شود و داوطلبان می توانند با ورود به این سایت و درج اطلاعات خواسته شده ، نتایج خود را دریافت کنند

ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸
همانطور که گفته شد از مهم ترین و حیاتی ترین دوران یک داوطلب کنکوری ، انتخاب رشته صحیح مطابق بااولویت ها و علاقه مندی داوطلب و همینطور چیدمان واقع بینانه کد رشته محل های مدنظر می باشد. اغلب داوطلبان از این موضوع اطلاع تام داشته و در روند صحیح انتخاب رشته ، نهایت دقت و توجه را به کار می گیرند. اما اندکی دیگر ، این مرحله را دست کم گرفته و سبب می شود در هنگام اعلام نتایج نهایی ، از نتیجه منتشر شده خود احساس رضایت نداشته باشد. همین موضوع کافی است تا داوطلب این مرحله را جدی گرفته و بهترین ها را برای خود رقم بزند. از آنجایی که این مرحله نیاز به تجربه و دقت فراوان دارد ، لذا داوطلبان کثیری جهت انجام آن از مشاوران این زمینه کمک می گیرند که مشاوران الو مشاوره با علم و تجربه کافی در زمینه انتخاب رشته ، سبب می شوند تا داوطلب بهترین انتخاب را انجام دهد.

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور منحصرا زبان ۹۸
 نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری بنا بر روال سال های گذشته، در دهه سوم شهریور ماه اعلام می شود. نتایج از سایت سازمان سنجش قابل دریافت است و داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شده اند باید به دانشگاه مورد پذیرش مراجعه، و ثبت نام خود را انجام دهند.
 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای انتخاب رشته زبان

 با مشاوران گروه الومشاوره از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاها سوالات خود با مشاوران ما درمیان بگذارید…
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.