تغییر رشته در مقطع ارشد سراسری ۹۸

۲۲ بازديد
تغییر رشته در مقطع ارشد سراسری 98
 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تغییر رشته در مقطع ارشد سراسری ۹۸

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

پذیرش در مقطع ارشد نسبتا دشوارتر از مقطع کارشناسی ارشد می باشد که این موضوع به دلیل ظرفیت پائین در دانشگاه ها می باشد و داوطلبان کنکور رقابت حساسی را با یکدیگر دارند. در طی تحصیل ممکن است داوطلبی تصمیم به تغییر رشته در این مقطع بگیرد . تصمیم برای تغییر رشته ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد ازجمله بازار کار ضعیف رشته  دانشجو و تصمیم برای تحصیل در رشته ای با بازار کار بهتر،علاقه به رشته ای دیگر و…

حال ممکن است این سوال برای خیلی از دانشجویان مقطع ارشد دانشگاه های سراسری امسال بوجود آید که آیا امکان تغییر رشته درمقطع ارشد سراسری ۹۸ وجود دارد یا خیر؟ دراین مقاله سعی داریم این موضوع را به طور مفصل پاسخ دهیم که اگر دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد با چنین سوالاتی مواجه شد بتواند پاسخش را بیابد.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری ۹۸
با توجه به اطلاعیه اخیر سازمان سنجش انتخاب رشته ارشد ۹۸ از روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه آغاز و تا روز ۲۳ تیرماه ادامه دارد. داوطلبان باید در این بازه زمانی اقدام به انتخاب رشته  ارشد کنند توصیه که داریم که داوطلبان قبل از انجام انتخاب رشته دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد را مطالعه کنند تا از شرایط و ضوابطی که امکان تغییر آن ها وجود ندارد آگاه شوند.
 
 
تغییررشته درمقطع ارشد سراسری ۹۸
پذیرش در دانشگاه های سراسری در مقطع ارشد به دلیل دشواری قبولی در آن با قوانین سفت و سختی برای تغییر رشته همراه است به همین خاطر داوطلبان می بایست به طور دقیق و صحیح انتخاب رشته کنند و پس از مطالعه  کامل دفترچه اقدام به تغییر رشته کنند به این خاطر که به طورکلی امکان تغییر رشته و تغییر گرایش در مقطع ارشد وجود ندارد.
 
 
تغییر گرایش در کارشناسی ارشد ۹۸
امکان تغییر گرایش در هریک از رشته ها برخلاف تصور داوطلبان که گمان می کنند ممکن است با تغییر گرایش در دوران تحصیل از سوی دانشگاه موافقت شود نیز مانند تغییر رشته در مقطع ارشد وجود ندارد.
تغییر رشته برای دانشجویان ارشد که از طریق تکمیل ظرفیت پذیرش شده اند .
چنان چه در سال گذشته شاهد آن بودیم ، زمانی برای تکمیل ظرفیت در مقطع ارشد اختصاص داده نشد و داوطلبانی که امید داشتند که بتوانند از طریق تکمیل ظرفیت پذیرش بگیرند و یا اینکه بتوانند رشته  خودرا تغییر دهند نهایتا مجبورشدند تصمیم های دیگری بگیرند پس داوطلبان حتما باید در انتخاب های خود دقت کنند زیرا ممکن است امسال هم تکمیل ظرفیتی وجود نداشته باشد . 

                              

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تغییر رشته در مقطع ارشد سراسری ۹۸

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

 
شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …

منبع:تغییر رشته در مقطع ارشد سراسری ۹۸

                                                                                                    

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.