کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری ۹۸

۱۹ بازديد
کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری ۹۸
 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری ۹۸

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

 
پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ کارنامه های مختلفی برروی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد که لازم است به طور مختصر هریک از آنها را شرح دهیم.
اولین کارنامه منتشر شده در سایت سازمان سنجش تحت عنوان کارنامه اعلام نتایج اولیه می باشد که در آن رتبه و تراز داوطلب درج شده است و مجاز یا غیر مجاز بودن داوطلب ذکر شده است به این صورت که در صورتی که داوطلبی مجاز باشد می تواند با مشاهده دفترچه راهنمای انتخاب رشته اقدام به انتخاب رشته خود نماید اما داوطلبان غیر مجاز اجازه انتخاب رشته را ندارند.
دومین کارنامه منتشر شده کارنامه ای است که پس از انتخاب رشته داوطلبان مجاز بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و براین اساس داوطلبان می توانند از وضعیت قبولی یا مردودی در دانشگاه ها آگاهی یابند.
آخرین کارنامه منتشر شده از سوی سازمان سنجش کارنامه نهایی کارشناسی ارشد یا کارنامه سبز می باشد که در شهریور ماه منتشر می شود و داوطلبان می توانند از آخرین رتبه قبولی در رشته محل های انتخابی درفرم انتخاب رشته و مقایسه آن با رتبه کسب شده خود آگاه شوند.
نحوه مشاهده کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۹۸
ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org و انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد” از منوی سمت راست .
در این صفحه با کلیک بر روی عبارت ” سامانه جامع آزمون تحصیلات تکمیلی سال ۱۳۹۸ (اعلام نتایج نهایی)” ، گزینه “ورود به سیستم” را انتخاب نمایید.
با ورود به این صفحه به دو روش می توانید وارد میزکار خود شده و کارنامه نهایی را مشاهده نمایید.
شماره پرونده +کد ملی
شماره پرونده + کد پیگیری ثبت نام
حال ، صفحه ای که نمایش داده می شود صفحه اختصاصی داوطلب می باشد که می تواند برای مشاهده کارنامه نهایی خود بر روی گزینه کارنامه نهایی کلیک نماید.
 
 
کاربرد کارنامه نهایی چیست؟
کارنامه نهایی یا کارنامه سبز برای آن دسته از داوطلبانی صادر می شود که اقدام به انتخاب رشته کرده باشند در غیر این صورت برای داوطلبان غیرمجاز به انتخاب رشته کارنامه سبز صادر نخواهد شد.
در کارنامه نهایی ارشد تمامی انتخاب های داوطلب مورد بررسی قرار می گیرد و در این کارنامه علاوه بر رتبه داوطلب ، آخرین رتبه قبولی کد رشته انتخابی نیز ذکر می شود. داوطلبان با دریافت کارنامه سبز متوجه خواهند شد که در کدام انتخاب یا انتخاب های بعد از کد رشته قبولی، موفق به کسب حد نصاب نمره شده اند و چنانچه یکی از این کدرشته ها را در اولویت های بالاتر وارد می کردند، در آن کد رشته پذیرفته می شدند.
حال این سوال برای داوطلبان به وجود می آید که ، درصورتی که داوطلبی در کارنامه سبز خود مشاهده کند که رتبه او برابر و یا پائین تر از رتبه قبولی آخرین فرد پذیرفته شده است چگونه می تواند رشته خود را به رشته موردنظر تغییر دهد؟
در پاسخ به این سوال باید بگوئیم که پس از آگاهی داوطلب از وضعیت کارنامه سبز خود و تصمیم برای تغییر به رشته ای که رتبه داوطلب برابر و یا پائین تر از رتبه آخرین فرد پذیرفته شده است لازم است که داوطلب موافقت دانشگاه مبدا و مقصد را کسب کند و سازمان سنجش هیچ گونه اقدامی برای انتقالی داوطلب انجام نخواهد داد.
نکته:داوطلبان باید در کارنامه سبز و یا کارنامه نهایی خود به ستون درج شده در کارنامه تحت عنوان نتیجه دقت کنند چنانچه داوطلبی در هریک از کدرشته – محل ها قبول شده باشد در این ستون علامت *درج خواهد شد.

                          

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد سراسری ۹۸

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

  

 
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.