خیالپردازی جنسی چیست؟

۲۰ بازديد
خیالپردازی جنسی چیست؟خیالپردازی جنسی چیست؟
 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خیالپردازی جنسی چیست؟

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل


 
خیالپردازی و داشتن قدرت تخیل یکی از ویژگی های بارز انسانی است و در طول روز بخش قابل توجهی از افکار فرد را به خود اختصاص می دهد. خیالپردازی ها و یا فانتزی های جنسی نیز بخش جدایی ناپذیری از از افکار انسانی هستند و اتفاقا چیز بدی نیز نیست و رابطه جنسی را متنوع می کند و آن را از یکنو اختی خارج می کند البته این مسئله نیز باز به سلیقه زوجین بستگی دارد و هیچ فرمول ثابتی برای تمامی زوج ها جهت بهبود و متنوع شدن روابط شان وجود ندارد و بهتر است که زوجین در این مورد به یک بحث و گفتگو بپردازند که مبادا این دسته از افکار در طول رابطه جنسی رابطه آن ها را دچار مشکل کند.
منظور از خیالپردازی جنسی همان بروز شهوت نهفته در انسان است که میزان ان بستگی به سن،قدرت تخیل فرد،سابقه رابطه جنسی هر فرد و جنسیت فرد بستگی دارد.همانطور که پیش تر ذکر شد خیالپردازی جنسی اصلا چیز بدی نیست و در طول زندگی  و پس از گذشت مدتی از زندگی زوجین که روابط تاحدودی تکراری شده و جذابیت اولیه را ندارد می تواند رنگ و بوی دیگر به روابط بدهدو وموجبات اشتیاق دوطرف به یکدیگر رافراهم کند.
فواید خیال پردازی جنسی
تنوع در روش و چگونگی نزدیکی برای جلوگیری از یکنواختی روابط که از مهم ترین کاربردهای تخیلات جنسی در رابطه جنسی است.
کاهش اضطراب، استرس و نگرانی
آشنایی با خصوصیات روانی و روحی خود و همسر
آگاهی از علایق و تمایلات خود و همسر
افزایش علاقه و محبت زوجین نسبت به یکدیگر در زندگی مشترک
افزایش هیجانات مثبت در حین رابطه جنسی
صمیمیت بیشتر زوجین در زندگی زناشویی
افزایش اعتماد به نفس به سبب جلب رضایت همسر
آرامش خاطر از فعال جنسی‌بودن
کسب رضایت از زندگی جنسی
رفع تخیلات شوهر در هنگام رابطه جنسی
 
 
آیا تخیلات جنسی بد است؟
خیالپردازی های جنسی به خودی خود بد نیستند بلکه فقط زمانی می تواند نگران کننده باشد که فرد اصرار  و مداومت به این تخیلات داشته باشد و فرد دیگری را وارد تخیلات خود کند دراین صورت حتما باید فرد مورد بررسی قرر بگیرد و اگر نیاز به درمان داشته باشد اقدام به درمان فرد کرد.البته باید ذکر کرد که تخیلات جنسی با حرفهای تحریک آمیز در طول رابطه جنسی متفاوت هستند و بسیاری از افراد در طول رابطه جنسی از اینکه فرد مقابل حرف های تحریک آمیز بزند لذت می برد. اما ممکن است تخیلات جنسی برای هرکسی خوشایند نباشد بخصوص اگر این تخیلات جنبه افراط به خود بگیرد.
 
 
 
عوارض تخیلات جنسی
خارج شدن و فرا‌تر رفتن از حد و حدود واقعی تخیلات طبیعی، برای فرد مضر است و موجب بروز بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات روانی می‌شود،طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه این افراد بیش از هر گروه دیگری در  معرض ابتلا به مشکلات و انحرافات جنسی،وسواس فکری، اضطراب، افسردگی، اختلال شخصیت هستند.
از سوی دیگر، خیال پردازی‌ های افراطی و بی‌حد و حصر باعث می‌شود که فرد در میل جنسی و هوی و هوس خود غرق شود و حتی گاهی ممکن است تا آنجایی که قدرت عقل و استدلال زائل شود،پیش رود.
چگونه می توان خیالپردازی جنسی را کنترل کرد؟
۱-اولین قدم برای کنترل این تخیلات فهمیدن علت این تخیلات است و خود فرد مهم ترین منبع برای فهمیدن علت آن است. برای نمونه زمانی که فردی این تخیلات رابرای بهبود و تقویت کیفیت رابطه جنسی به کار می برد با زمانی که فردی آن را به دلیل دیدن مداوم فیلم های پورن به کار می برد متفاوت است و که دراین حالت این عمل جنبه غیرطبیعی به خود می گیرد که نیازمند درمان است.
۲-یکی دیگر از روش های کنترل کردن فانتزی های جنسی، دستیابی به رویاهای واقعیست نه خیالی. رویاهای خیالی باعث می شود که فرد در رویای باطل خود چیزی را تصور کند که در واقعیت دسترسی به آن امکان پذیر نیست و این مسئله باعث استرس و اضطراب در فرد می شود و به مرور زمان نسبت به شریک زندگی احساس تنفر شکل می گیرد لذا سعی کنید به رویاهای واقعی و دست یافتنی فکر کنید؛ می توانید چیزهایی که به نظرتان لذت بخش است را باهمسرتان در میان بگذارید که او این اقدامات را در واقعیت برایتان انجام دهد.
۳-از دیدن فیلم‌های پورنوگرافی اجتناب کنید. دیدن این نوع فیلم‌ها باعث تغییر انتظارات جنسی شما شده و امیال غیرطبیعی و نامتناسب با واقعیت را در شما تقویت می‌کند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خیالپردازی جنسی چیست؟

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

 
 
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.