شرایط تحصیل بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

۱۹ بازديد
شرایط تحصیل بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

شرایط تحصیل بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه هایی است که تحت نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری  اداره می شود.داوطلبان برای ورود به این دانشگاه نیازی به شرکت در آزمون و قبولی در آن ندارند زیرا این دانشگاه هرساله در نوبت مهر و بهمن ماه در رشته های بدون آزمون دانشجو می پذیرد. یکی از مزیت های این دانشگاه این است که تمامی افرادی که دارای مدرک دیپلم در تمام  رشته ها از جمله ریاضی، تجربی، انسانی، فنی حرفه ای و کاردانش می باشند می توانند بدون در نظر داشتن مدرک تحصیلی دیپلم خود ، در هریک از رشته های این  دانشگاه در مقطع کاردانی ثبت نام نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۹۸ – ۹۹
برای ورودی مهر ماه
ثبت نام دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی ،دراواخر مرداد ماه آغاز می شود و حدود یک هفته ، متقاضیان شرکت در رشته های بدون آزمون این دانشگاه فرصت دارند که با ورود به سامانه sanjesh.org ثبت نام خود را انجام دهند. داوطلبان باید برای ثبت نام خود ، با واریز هزینه به سنجش ، کارت اعتباری ثبت نام را خریداری نمایند و پس از دریافت شماره سریال ۱۲ رقمی ، می توانند فرم ثبت نام را تکمیل کنند. هزینه ثبت نام دوره کاردانی در بهمن ماه سال گذشته گذشته ۲۲ هزار تومان بوده است که پیش بینی می شود کمی افزایش در قیمت آن داشته باشیم.
برای ورودی بهمن ماه
دانشگاه علمی کاربردی همچنین رشته های بدون آزمون خود را نیز در بهمن ماه ارائه می دهد و داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی که در ادامه مطلب ذکر شده است می توانند برای ثبت نام در بهمن ماه اقدام کنند. زمان ثبت نام برای نیمسال دوم تحصیلی مقطع کاردانی ، نیمه اول بهمن ماه می باشد برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال بهمن ماه ، داوطلبان باید به سایت سنجش یا واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه کنند.اما به دلیل آنکه در نیسمال گذشته (بهمن ماه) ثبت نام آن به صورت حضوری انجام گرفت بدین صورت که داوطلبان می بایست برای ثبت نام در این دانشگاه به واحد دانشگاهی مورد نظر که رشته مورد نظر داوطلب ارائه شده است به صورت حضوری مراجعه کنند و با ارائه مدارک در این دوره بدون آزمون ثبت نام کنند.
داوطلبان دوره کاردانی می توانند حداکثر ۳۰ کد رشته – محل از دفترچه ثبت نام انتخاب کنند.
 
 
درصورتی که ثبت نام داوطلبان به صورت اینترنتی باشد به صورت مراحل زیر است
 •  مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني اينترنتي sanjesh.org
 •  دريافت دفترچه راهنماي ثبت نام از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور.
 • پرداخت هزينه ثبت نام به صورت اينترنتي ، داوطلبان لازم است به وسيله كارت هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال مي باشد، با مراجعه به سايت سازمان سنجش و پرداخت مبلغی مشخص به عنوان وجه ثبت نام شركت در پذيرش، نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.
 •  آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت نام
 
 
شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 
شرایط عمومی
 • اعتقاد به اسلام و يا يكي از اديان تصريح شده
 • ملتزم بودن به احكام عملي اسلام (انجام دادن واجبات و پرهيز از محرمات)
 • عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوري اسلامي ايران
 • نداشتن سابقه عضويت در ساواك و فراماسونري و اعقاب آن بر اساس استعلام هاي انجام شده.
 • عدم احراز فساد اخلاقي
 • عدم شهرت  به ارتكاب اعمال خلاف شئون شغلي و تحصيلي در طول دوران تحصيل
 • برخورداري از توانايي جسمي به تناسب رشته انتخابي و عدم اعتياد به مواد مخدر در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی
شرایط اختصاصی
 • دارا بودن مدرک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم یا دیپلم متوسطه ۳ ساله نظری یا دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش برای ثبت نام دوره کاردانی
 • داوطلبانی که بدون توجه به نوع رشته فارغ التحصیلی خود در رشته ای غیرهمنام با مدرک تحصیلی خود ثبت نام می کنند ، حتما باید  دروس جبرانی و پیش نیاز رشته پذیرفته شده را بگذرانند.
 • دارا بودن شرایط مربوط به وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا (دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت)
 • ملاک پذیرش دانشجو در دانشگاههای علمی کاربردی ،معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم می باشد ودر پذیرش دانشجویان سهمیه های موثر مانند سهمیه شاغلین ،متقاضیان بومی و ایثارگران نیزلحاظ می شود. به عبارت دیگر منظور از داوطلب شاغل یعنی در دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیر دولتی فعالیت داشته باشد، در زمان ثبت نام مشغول به فعالیت باشد و در حرفه منطبق با رشته انتخابی شاغل باشد.
 • ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی طبق روال هر ساله ، در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در مهر و بهمن ماه انجام می شود. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی مهر ماه در اواسط مرداد ماه و برای ورودی بهمن ماه در اواخر بهمن ماه انجام خواهد شد.
 
 
 
مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مقطع کاردانی علمی کابردی

در دست داشتن اصل مدرک دیپلم ۴ ساله نظام قدیم یا دیپلم متوسطه نظری ، فنی حرفه ای و کاردانش

اصل کارت ملی و اصل شناسنامه

کارت پایان خدمت یا معافیت

۶ قطعه عکس تمام رخ ۴×۳

اصل کاربرگ ۱۰۳ (گواهی اشتغال به کار) با مهر و امضا بالاترین مقام مسئول

کپی صفحه اول دفترچه بیمه

آخرین فیش حقوقی یا آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر (برای پذیرفته‌شدگان شاغل)

دریافت رسید تاییدیه تحصیلی از مراکز پیشخوان دولت

 
 
سهميه های موثر برای پذیرش در مقطع کاردانی علمی کاربردی
 • رزمندگان : رزمندگاني که دارای سابقه حداقل شش ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل می باشند لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذيربط (سازمان بسيج مستضعفين يا وزارت جهاد كشاورزي) نسبت به تكميل فرم مخصوص استفاده ازسهميه رزمندگان اقدام نمايند ودرصورت تائید نهایی از سوی سازمان بسیج مستضعفین ویا وزارت جهاد کشاورزی در سهمیه رزمندگان گزینش می شوند.
 •  ايثارگران : “جانبازان ۲۵ %و بالاتر و همسر و فرزندان آنان”، “جانبازان زير ۲۵ %و همسر و فرزندان آنان”، “آزادگان و همسر و فرزندان آنان”، “همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه” و همچنين “همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر”براي استفاده از سهميه ايثارگران بايستي نسبت به تكميل بند مربوط به تقاضانامه ثبت نامي اقدام نمايند و نيازي به مراجعه به وبگاه ايثار ندارند و در صورت تاييد ارگان مربوط، در اين پذيرش در سهميه ايثارگران گزينش ميگردند.
۱ -بيست و پنچ درصد ظرفيت هر كدرشته محل به “همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر”، “آزادگان و همسر و فرزندان آنان”، “جانبازان ۲۵ %و بالاتر و همسر وفرزندان” آنان اختصاص دارد. (سهميه ايثارگران ۲۵ %ظرفيت)
۲ -پنج درصد ظرفيت هر كدرشته محل نيز به “جانبازان زير ۲۵ %و همسر و فرزندان آنان” و “همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه درجبهه” اختصاص دارد. (سهميه ايثارگران ۵ %ظرفيت)
 • خانواده شهدا :خانواده معظم شهدا (پدر، مادر، خواهر و برادر شهيد) براي استفاده از سهميه مزبور بايستي نسبت به تكميل بند مربوط در تقاضانامه ثبت نامي اقدام نمايند و سپس به سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران مراجعه کنند و در صورت تائید نهایی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سهميه خانواده شهدا گزينش ميگردند.
 
 
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود که این دفترچه برای هر یک از مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت جداگانه است.

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره کاردانی مهر ماه ۹۷

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام دوره کاردانی مهر ۹۸

(به محض انتشار دفترچه لینکمورد نظر فعال می شود)

                  

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

  

 
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.