ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

۷ بازديد
ثبت نام کنکور سراسری 99
 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل


هر ساله دانشگاه های سراسری که شامل دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی و پیام نور می باشند از طریق کنکور سراسری برای رشته های با آزمون دانشجو می پذیرند.
ثبت نام کنکور سراسری فقط از طریق سایت سازمان سنجش و برای سه گروه آزمایشی اصلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و دو گروه آزمایشی شناور زبان های خارجی و هنر انجام می گیرد و داوطلبان می توانند علاوه بر شرکت در یک رشته اصلی در یک رشته شناور نیز ثبت نام نمایند.
برای اطلاع از شرایط ثبت نام کنکور سراسری می توانید به دفترچه راهنمای ثبت نام که هرساله از طریق سایت رسمی سازمان سنجش منتشر میگردد مراجعه نمایید.
زمان و نحوه ثبت نام آزمون سراسری۹۹
در سال های اخیر دانشگاه آزاد آزمون مجزا برای جذب دانشجو برگزار نمی کند و داوطلبان برای وارد شدن به این دانشگاه نیز می بایست از طریق کنکور سراسری اقدام نمایند. ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ۹۸ از تاریخ ۲۴ بهمن ماه ۹۷ آغاز و تا ۲ اسفند ماه ۹۷ ادامه پیدا کرد که پیش بینی می شود برای سال ۹۹ نیز ثبت نام در همین بازه زمانی صورت گیرد و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و خرید کارت اعتباری نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. همچنین، داوطلبانی که در فرصت ذکر شده به دلیل آماده نبودن مدارک مورد نیاز در زمان ثبت نام و یا بی اطلاع بودن از زمان ثبت نام موفق به ثبت نام در زمان اولیه نشده اند مهلت مجدد ثبت نام داده می شود که معمولا هفته دوم اسفند ماه می باشد.
مراحل ثبت نام:
در مرحله اول باید وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و بر روی لینک “ثبت نام کنکور سراسری” کلیک نمایید.
 خرید کارت اعتباری مربوطه و دریافت شماره سریال ۱۲ رقمی آن برای ثبت نام در کنکور سراسری الزامی می باشد. لذا، برای انجام این کار می بایست بر روی لینک “خرید سریال ثبت نام” کلیک نموده و مطابق تصویر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید ، لیکن،توجه داشته باشید که گروه آزمایشی خود را درست مشخص نمایید.
نکته: چنانچه تمایل به ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور را دارید ، گزینه علاقمندی آن را فعال کنید.
در این مرحله باید هزینه ثبت نام را از طریق کارت های عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم هستند ، پرداخت نمایید.
پس از دریافت کد پیگیری ، بایستی مجددا به سامانه ثبت نام مراجعه نموده و شماره سریال را در فیلد مربوطه درج کنید. پس از انجام تمام مراحل فوق بایستی نوع مدرک دیپلم خود را انتخاب و بر روی “تایید” کلیک کنید.
در این مرحله داوطلبان باید سوابق تحصیلی خود را به ثبت برسانند. همانند تصویر بایستی کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد دانش آموزی خود را در فیلدهای مشخص شده درج کنید.
در نهایت باید عکس داوطلب را بارگذاری نموده و فرم ثبت نام خود را تکمیل کنید و شماره پرونده و کدپیگیری را پرینت گرفته و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود نگه داری نمایید.
 
 
شرایط نام کنکور سراسری ۹۹
از سال ۹۸ داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند به دو دسته داوطلبان نظام جدید و داوطلبان نظام قدیم تقسیم می شوند که هر یک برای شرکت در رشته های مختلف می بایست دارای شرایط خاصی باشند. به طور کلی شرایط شرکت در کنکور سراسری به دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می گردد که به شرح زیر می باشد:
شرایط عمومی:
 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی ازادیان رسمی در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • عدم عناد و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران.
 • عدم اعتیاد به هیچ گونه مواد مخدر.
 • عدم سوپیشینه کیفری.
 • نداشتن سابقه عضویت در در سازمان های غیر قانونی و علیه جمهوری اسلامی.
 • عدم احراز فساد اخلاقی.
شرایط اختصاصی:
 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام قدیم و مدرک پیش دانشگاهی
 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام جدید(۶-۳-۳)
 • داشتن گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت دائم و موقت (برای آقایان)
 • داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام(۱۲ساله) فنی حرفه ای و کاردانش می باشند برای شرکت در آزمون سراسری حتما می بایست دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی باشند.
 • دانشجویان مقطع کاردانی در صورتی مجاز به شرکت در آزمون سراسری سال ۹۹ خواهند بود که مدرک کاردانی خود را حداکثر تا مورخ ۳۱ شهریور سال ۹۹ و یا ۳۰ بهمن ۹۹ دریافت نمایند.
 • داوطلبان در زمان ثبت نام نباید دانشجوی دانشگاه های دوره روزانه باشند و در صورت شرکت در این آزمون حداکثرمی بایست تا ۲۵ اسفند ماه ۹۸ انصراف خود را از دانشگاه اعلام نمایند.
 • آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۸ مجاز به تحصیل در یکی از دانشگاه های روزانه شده باشند مجاز به شرکت در دوره های روزانه سال ۹۹ نمی باشند و می توانند در سایر دوره های نوبت دوم و غیر روزانه شرکت نمایند.
 • داوطلبان دارای دیپلم نظام جدید می بایست مدرک دیپلم خود را حداکثر تا ۳۱ مرداد سال ۹۹ دریافت نمایند.
 • داوطلبانی که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های روزانه دریافت نموده باشند می توانند بدون محدودیت مجددا در کنکور سراسری شرکت نموده و در دوره های روزانه تحصیل نمایند.
 • دانشجویانی که مدرک کاردانی خود را یکی از رشته های گروه علوم پزشکی به پایان رسانده اند در صورتی که خدمات قانونی و دوره تعهد خود را تا مورخ ۳۱ شهریور ۹۹ و یا ۳۰ بهمن ۹۹ به پایان رسانده باشند مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری ۹۹ خواهند بود و در زمان ثبت نام ملزم به ارائه دادن گواهی پایان دوره طرح نیرو انسانی خود خواهند بود.
 • فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی بهداشت دهان، تکنسین سلامت دهان، پرستاری دندان پزشکی، پروتز دندان و ساخت پروتز دندان مشمول قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان نمی باشند.

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.