برنامه ریزی کنکور هنر۹۹

۶ بازديد
برنامه ریزی کنکور هنر99
 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور هنر۹۹

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل


کنکور سراسری سال ۹۹ یک رقابت بزرگ برای وارد شدن به دانشگاه ها و رشته های مورد علاقه داوطلبان خواهد بود. لیکن، با توجه به ارائه شدن ۸۵ درصد رشته ها بدون کنکور در دانشگاه های سراسری و شهریه پرداز، کنکور سراسری سال ۹۹ برای دانشگاه های سطح بالا و رشته های پر متقاضی برگزار خواهد شد. و مهمترین و بزرگترین شرط موفقیت در این آزمون بزرگ داشتن یک برنامه ریزی دقیق و کامل خواهد بود. لذا در ادامه مطلب سعی بر توضیحات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی یک برنامه ریزی کلی برای شرکت در کنکورسراسری هنر ۹۹ خواهیم داشت.

ضرایب مطالعاتی کنکور سراسری هنر ۹۹
دروس عمومی
نام درس ضریب در همه زیر گروه ها
زبان و ادبیات فارسی ۴
زبان انگلیسی ۲
زبان عربی ۲
فرهنگ و معارف اسلامی

۳

 
دروس اختصاصی
نام درس ضریب زیر گروه ۱ ضریب زیر گروه ۲ ضریب زیر گروه ۳ ضریب زیر گروه ۴ ضریب زیر گروه ۵
درک عمومی ریاضی – فیزیک ۱ ۳ ۱ ۱ ۱
درک عمومی هنر ۴ ۳ ۳ ۳ ۳
خلاقیت نمایشی ۱ ۱ ۱ ۴ ۱
ترسیم فنی ۱ ۱ ۱ ۱ ۴
خلاقیت تصویری و تجسمی ۴ ۴ ۲ ۲ ۱
خواص مواد ۴ ۴ ۲ ۲ ۱
منابع مطالعاتی کنکور هنر ۹۹
استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب برای افزایش تسلط و مهارت الزامی می باشد. لیکن استفاده از این منابع کمک آموزشی برای داوطلبانی توصیه می گردد که تسلط کافی را بر روی کتاب اصلی خود داشته باشند زیرا بدون مطالعه کتاب اصلی نمی توانید کمک چندانی را صرفا با اتکا بر منابع کمک آموزشی داشته باشید.
منابع کمک آموزشی دروس عمومی
زبان و ادبیات فارسی:
 • ادبیات موضوعی گاج
 • سیب مهر و ماه
 • برای آرایه ها و قرابت معنایی(نشر الگو و نشر دریافت)
 • برای تاریخ ادبیات(نشر دریافت)
دین و زندگی:
 • میکرو طبقه بندی گاج
 • خیلی سبز
 • آیات و نکات گاج
زبان عربی:
 • کتاب فوت و فن خیلی سبز
 • گاج نقره ای ماهینی
 • زیپ فائق تالیف آقای ایاد فیلی
 • تست تخته سیاه تالیف مهدی شریفی
زبان انگلیسی:
 • جامع مبتکران دکتر شهاب اناری
 • از متن نترسیم
 • گاج نقره ای
 • خط ویژه تالیف آقای ارشاد عظیم
دروس اختصاصی:
درک عمومی هنر:
 • تاریخ هنر گامبریج
 • هنر در گذر زمان هلن گاردنر
خلاقیت نمایشی:
 • تاریخ سینما تالیف مسعود مهرابی
خلاقیت تصویری و تجسمی:
 • مبانی هنر های تجسمی تالیف غلامحسین نامی
 • مبانی طراحی گرافیک تالیف آرمین هوفمان
ترسیم فنی:
 • منشور دانش اثر سعید درویش
 • رسم فنی عمومی اثر احمد متقی پور
خواص مواد:
 • انتشارات آیندگان
خلاقیت موسیقی:
 • تئوری موسیقی اثر مصطفی کمال پور تراب
درک عمومی ریاضی و فیزیک:
 • منابع مشترک رشته های ریاضی و فیزیک
 
 
اصول برنامه ریزی کنکور هنر ۹۹
داشتن هدف مشخص
اولین و مهم ترین اصل برای رسیدن به موفقیت در هر کاری مسلما داشتن هدف و انگیزه لازم می باشد. بنابرین، در مرحله اول برای خودتان مشخص کنید که به چه رشته و دانشگاهی علاقه دارید و حاضرید برای به دست آوردنش تلاش کنید، نام رشته و دانشگاه مورد علاقه تان را بر روی برگه ای نوشته و روی دیوار اتاقتان بچسبانید و هر روز آن را برای خود تکرار کنید این کار انگیزه شما را برای رسیدن به هدفتان دو چندان خواهد کرد.
آماده کردن یک برنامه ریزی صحیح
مطالعه از روی برنامه ریزی، موجب ایجاد تعادل در مطالعه تمامی دروس می شود لذا اگر ما دارای یک برنامه از پیش تعیین شده  مطابق اصول صحیح برنامه ریزی و نقاط ضعف و قدرت و شرایط روحی خودمان نباشیم باعث می شود تمامی دروس چه درس های مورد علاقه و چه درس هایی که میل چندانی به مطالعه آنها نداشته و ضعف داریم چندین بار در هفته تکرار نشده و این باعث عدم موفقیت ما خواهد شد. مطالعه دروسی که به آنها علاقه مند هستید را در ساعات اولیه مطالعه خود قرار دهید تا در همان ساعات اول خسته نشوید، سپس کم کم سراغ دروس مشکل تر بروید. البته به این نکته تیز توجه داشته باشید که استراحت کردن کوتاه بعد از هر یک ساعت مطالعه مفید نیز برای بازدهی بیشتر مغز نیاز خواهد بود.
ایجاد بازتاب شرطی
مطالعه یک درس در ساعات معینی در روز، سبب شرطی شدن ذهن نسبت به موضوع آن درس و تفهیم و یادگیری ساده تر در آن ساعت خواهد بود.
افزایش تمرکز
داشتن برنامه مشخص شده برای مطالعه، سبب کاهش پرش ذهن و ایجاد تمرکز خواهد شد. لیکن می توان گفت، عدم نگرانی از مطالعه سایر دروس، مرور و حتی انجام سایر امور مورد علاقه سبب تمرکز خواهد شد که همگی فقط با داشتن یک برنامه ریزی مناسب، امکان پذیر خواهد شد.
اختصاصی بودن برنامه مطالعه برای هر فرد
شما در این جهان منحصر به فرد هستید و فرد دیگری نیست که اهداف و علایقی عینا مشابه علایق و ویزگی های فردی شما را دارا باشد. بنابراین، برنامه ریزی صحیح می بایست حتما طبق خصوصیات جسمی و روحی شما تنظیم شده باشد.
انعطاف پذیری
ممکن است در طی یک روز برای هر فردی یک سری اتفاقات غیر منتظره پیش بیاید و اجازه ندهد که طبق برنامه ریزی پیش بروند. از این رو، حتما در برنامه خود ساعات و روز هایی را جهت جبران ساعت هایی که به دلیل اتفاقات غیر منتظره عقب افتاده اید، داشته باشید.
سادگی و انجام پذیری
حتما به شما توصیه می کنیم که برنامه ای برای خود مشخص کنید که حتما بتوانید آن را به صورت دقیق انجام دهید. دانش آموزانی که برنامه ریزی خارج از توان و کشش ذهنی خود آماده می کنند علاوه بر عدم انجام دقیق برنامه بعد از مدتی بی انگیزه و دلسرد خواهند شد.
بنابراین وقتی میانگین ساعات مطالعه شما سه ساعت می باشد برای ده ساعت برنامه ریزی نکنید. شما می بایست قدم به قدم ساعات مطالعه خود را بالا ببرید.
داشتن تنوع
مطالعه یک درس چندین ساعت پشت سرهم روش درستی نیست. حتما در برنامه ریزی خود تنوع را رعایت کرده و دروس اختصاصی را در کنار دروس عمومی در برنامه روزانه بگنجانید. این کار باعث بالا رفتن کیفیت یادگیری شما خواهد شد.
جزئی خواندن
کلی خواندن را برای موفقیت در کنکور فراموش کنید. در واقع، دروس را باید حتما جز به جز و صرفا برای یادگیری نه تمام کردن هر چه سریع تر کتاب مطالعه نمایید. برای کنکور دروس باید با دقت بیشتر و مفهومی مطالعه شود و از تکنیک ها و روش های خاص برای تصویر سازی و رمز گردانی استفاده نمایید.
قابل ارزیابی بودن
برنامه شما حتما باید میزان پیشرفت و یا پسرفت شما را نشان دهد. در واقع شما باید متوجه این موضوع باشید که در چه دروسی ضعف داشته و یا در چه دروسی پیشرفت داشته اید. این ویژگی باعث می شود روی نقاط ضعف خود کار کرده و آنها را برطرف نمایید.
تست زنی
تنها مطالعه کتب درسی نمی تواند به تنهایی باعث موفقیت داوطلبان کنکوری باشد و حتما باید با استفاده از تکنیک های کلیدی تست زنی روزانه، هفتگی و ماهانه داشته باشید.
 
 
مراحل مطالعه در طول سال کنکور ۹۹
مطالعه و درس خواندن برای کنکور چیزی فراتر و متفاوت تر از آمادگی برای امتحانات مدرسه می باشد. بنابراین، استفاده از روش ها و تکنیک هایی همچون مرور مطالب را آموزش دیده و اطلاعات لازم را در حافظه بلند مدت خود ذخیره کنید.
مرور کلی مطالب در تابستان
در تابستان و در ابتدای کار مرور سطحی کافیست و نیازی به وسواس و جزئی خواندن نکته به نکته نخواهد بود. در واقع مرور کلی می تواند پیش زمینه ای جهت آمادگی و مطالعه جز به جز دروس در پاییز و زمستان باشد.
خلاصه نویسی و تست زنی در پاییز و زمستان
بعد از مرور کلی و آمادگی ذهنی در تابستان نوبت به خواندن مطالب از اول و خلاصه نویسی و نکته برداری برای دوران مرور و جمع بندی کنکور هنر خواهد بود. البته در کنار خلاصه نویسی و نکته برداری تست زدن نیز لازمه کار می باشد. تست زدن در آخر هر روز و آخر هر هفته با توجه به دروس مطالعه شده باید انجام گیرد.
مطالعه خلاصه نویسی ها و تست زنی در بهار
داوطلبان باید در فصل بهار و ماه های آخر مانده به کنکور در صورتی که تمامی مطالب کتب درسی خود را به اتمام رسانده باشند از خلاصه نویسی ها و تست زنی تست های ۱۰ سال اخیر کنکور استفاده نموده و سرعت تست زنی خود را برای استفاده و مدیریت زمان در جلسه کنکور بالا ببرند. همچنین، برای آماده کردن برنامه ریزی دقیق و منسجم و راهنمایی های لازم متناسب با شرایط جسمی و روحی خود می توانید با مشاوران مجرب مرکز الو مشاوره تماس حاصل نمایید.

                            

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی کنکور هنر۹۹

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.