نحوه و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ، تیزهوشان و شاهد

۱۲ بازديد
نحوه و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ، تیزهوشان و شاهدنحوه و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ، تیزهوشان و شاهد

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ، تیزهوشان و شاهد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

ثبت نام در بهترین مدرسه به یکی از مهم ترین دغدغه دانش آموزان و والدین آن ها تبدیل شده است و هر کدام از آن ها معیار های متفاوتی برای انتخاب مدرسه برتر در نظر دارند ؛ برخی برایشان مهم است که مدرسه نزدیک به محل سکونت آن ها باشد و برخی دیگر سطح آموزشی و کیفیت مدرسه برایشان مهم تر است.
در این مطلب لیست تعدادی از مدارس پرطرفدار و شرایط پذیرش در آن ها را عنوان کرده ایم که می توانید با مطالعه آن ، بهترین مدرسه را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایید.
ثبت نام مدارس دولتی
مدارس دولتی زیر نظر آموزش و پرورش می باشند که در همه مقاطع تحصیلی ابتدایی ، دوره اول و دوره دوم متوسطه دارای جذب دانش آموز هستند. برای ثبت نام در مدارس دولتی دانش آموزان بایستی حداکثر تا پایان مردادماه اقدام نمایند و می توانند همراه با مدارک لازم به صورت حضوری به مدرسه مراجعه نموده و ثبت نام خود را قطعی کنند البته در برخی از مدارس چنانچه ظرفیت تکمیل نشده باشد ، ثبت نام تا نیمه ی شهریور ماه نیز ادامه دار است.
دانش آموزانی که می خواهند در همان مدرسه سال قبل خود ادامه تحصیل دهند نیز باید مجددا برای ثبت نام پایه تحصیلی جدید به مدرسه مراجعه نمایند و در غیر اینصورت ثبت نام آن ها انجام نمی گیرد. برای ثبت نام در این مدارس دولتی هیچ شرط معدلی وجود ندارد و دانش آموزان می توانند با هر معدلی که دارند ، وارد این مدارس شوند.
 
 
ثبت نام مدارس نمونه دولتی
مدارس نمونه دولتی در دوره های اول و دوم متوسطه (هفتم ، هشتم ، نهم ، دهم ، یازدهم و دوازدهم) از دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام به عمل می آورند که فقط برای پذیرش دانش آموز در پایه نهم تحصیلی آزمون ورودی برگزار می شود و در سایر پایه های تحصیلی دانش آموزان باید به صورت حضوری مدارک خود را به مدرسه ارائه دهند و در صورتی که مورد تایید مدرسه باشند ، گزینش آن ها انجام خواهد شد.
آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم در مرداد ماه برگزار می شود و تنها داوطلبانی که ثبت نام خود را در سایت azmoon.medu.ir انجام داده باشند (در اردیبهشت ماه) مجاز به حضور در این آزمون خواهند بود محتوای امتحانی از دروس پایه هشتم و نهم است و کسب حداقل معدل ۱۷ در امتحانات پایان ترم پایه نهم از شرایط اصلی شرکت در این آزمون می باشد.
لازم به ذکر است دانش آموزانی که از طریق آزمون ورودی پایه نهم به دهم وارد این مدارس شده اند برای ادامه تحصیل در پایه یازدهم و دوازدهم بایستی دارای معدل بالا باشند در غیر این صورت از ادامه تحصیل محروم خواهند شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی لینک ثبت نام مدارس نمونه دولتی کلیک کنید.
مزایا مدارس نمونه دولتی
 • دارا بودن شهریه پایین تر در مقایسه با مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی
 • توجه بیشتر به دانش آموزان مستعد و کوشا
 • امکانات آموزشی و تحصیلی بیشتر در مقایسه با مدارس دولتی
 • دارا بودن کادر مجرب و آموزش دیده
 • و …
 
ثبت نام مدارس تیزهوشان
مدارس تیزهوشان یا همان مدارس سمپاد دارای ۶ پایه تحصیلی هفتم ، هشتم ، نهم ، دهم ، یازدهم و دوزادهم می باشند که برای پذیرش دانش آموز در دو پایه تحصیلی هفتم و دهم آزمون ورودی برگزار می کند ولی ثبت نام میان پایه ها به صورت حضوری است.
آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 
آژمون تیزهوشان ششم به هفتم (آزمون سنجش هوش) اواخر خرداد ماه برگزار می شود و داوطلبان می توانند با انجام ثبت نام اینترنتی خود در سایت hoosh.medu.ir که در اردیبهشت ماه می باشد ، در این آزمون شرکت نمایند. سوالات طراحی شده در آزمون سنجش هوش از هیچ یک از کتب درسی نمی باشد و کاملا بر اساس هوش و استعداد داوطلب طراحی می شود.
مزایا مدارس تیزهوشان
 • دارای ساعت تدریس بیشتر از مدارس دولتی
 • دارای کتاب های مکمل در کنار کتاب های اصلی
 • تنظیم برنامه آموزشی و مطالعاتی برای دانش آموزان
 • برگزاری کلاس های خاص در آزمایشگاه ها و کارگاه ها
 • دارای مشاور تحصیلی برای والدین
 • و …
آزمون تیزهوشان نهم به دهم
آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم به صورت مشترک با آزمون نمونه دولتی برگزار می گردد بنابراین دانش آموزان می توانند با شرکت در یک آزمون شانس خود را برای پذیرش در دو مدرسه امتحان نمایند لازم به ذکر است که قبولی در این آزمون فقط به معنای کسب نمره لازم برای تحصیل در پایه دهم می باشد و برای آنکه مجاز به تحصیل در پایه یازدهم و دوازدهم شوید بایستی معدل بالا کسب نمایید.
 
 
ثبت نام مدارس شاهد
مدارس شاهد هم از دانش آموزان عادی و هم از دانش آموزان دارای سهمیه شاهد ، رزمندگان و ایثارگری ثبت نام به عمل می آورد. این مدرسه در همه پایه های تحصیلی ابتدایی ، دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه ثبت نام دانش آموزان را انجام می دهد اما تحت شرایط خاص که به شرح زیر می باشد :

شرایط ثبت نام مدارس شاهد

پایه تحصیلی شرایط ثبت نام
اول ابتدایی دارا بودن شرایط عمومی و کسب امتیاز لازم طبق جدول امتیاز بندی وجود در دفترچه
هفتم متوسطه کسب نمره خیلی خوب در تمام دروس پایه ششم ابتدایی و یا کسب حداکثر یک نمره خوب و مابقی خیلی خوب
دهم متوسطه کسب نمره سالانه ۱۵ در تمامی دروس پایه نهم و قبولی خرداد ماه با حداقل معدل ۱۷
ثبت نام دانش آموزان عادی (بدون سهمیه) در دو مرحله ثبت نام اینترنتی در سامانه saja.medu.ir و ثبت نام حضوری در مدرسه انجام می گیرد و شرط انجام ثبت نام حضوری ، موافقت مدرسه می باشد اما ثبت نام دانش آموزان دارای سهمیه در یک مرحله و به صورت اینترنتی انجام می گیرد و این دسته از دانش آموزان نیازی به تایید مدرسه ندارند.
همیچنین زمان ثبت نام در خرداد ماه می باشد و داوطلبان علاقمند می توانند از طریق مراجعه به سامانه مذکور و ارائه مدارک لازم ، ثبت نام خود را انجام دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی لینک ثبت نام مدارس شاهد کلیک کنید.
مزایا مدارس شاهد
 • جبران ضعف و عقب ماندگی دروس دانش آموزان
 • عدم پرداخت شهریه دانش آموزان دارای سهمیه شاهد (رایگان بودن)
 • دارای معلمان و کادر آموزشی با سطح علمی بالا
 
 
ثبت نام مدارس ماندگار البرز
مدرسه ماندگار البرز از همان ایتدای تاسیس از دانش آموزان علاقمند به تحصیل در دوره های اول و دوم متوسطه ثبت نام انجام می داد اما بنا به دلایلی در سال گذشته فقط ثبت نام در پایه دهم تحصیلی را انجام داد رشته های تحصیلی ارائه شده در این مدرسه شامل رشته های تجربی ، انسانی و ریاضی می باشد و برای ثبت نام بایستی به سایت  Azmoon.tehranedu.ir مراجعه نمایید.
زمان ثبت نام این دبیرستان از اوایل بهمن ماه تا اواخر فروردین ماه می باشد و داوطلبان حدود ۳ ماه برای ثبت نام فرصت دارند لازم به ذکر است که کسب حداقل معدل ۱۸ را در امتحانات نوبت اول پایه نهم ، از شرط اصلی ثبت نام می باشد.
 
 
ثبت نام مدارس غیردولتی هیئت امنایی
مدارس هیئت امنایی یکی از مدارس غیر دولتی هستند و مانند مدارس عادی و دولتی دانش آموزان می توانند بدون شرکت در آزمون و بر اساس معدل خود وارد این مدارش شوند تنها تفاوت مدارس هیئت امنایی با مدارس عادی در شهریه است و البته این بدان معنا نیست که دارای هزینه تحصیل بسیار زیاد می باشد و به طور میانگین حداکثر میزان شهریه در این مدارس حدود ۸۰۰ هزار تومان است.
برای ثبت نام در مدارس هیئت امنایی بایستی حداکثر تا پایان مرداد ماه و تا قبل از تکمیل نشدن ظرفیت اقدام نمایید و از جمله مدارک لازم جهت ثبت نام ، شناسنامه ، کارت ملی و کارنامه تحصیلی سال گذشته تان می باشد.
 
 
ثبت نام مدارس علامه طباطبایی
برای تحصیل در مدارس علامه طباطبایی بایستی ابتدا در آزمون ورودی یا مصاحبه شرکت نمایید و در صورت کسب حد نصاب لازم پذیرش شما قطعی می شود. شرایط ثبت نام هر یک از پایه های تحصیلی به شرح زیر می باشد:
ثبت نام دبستان و پیش دبستان
 • شرایط سنی ثبت نام پیش دبستانی : متولدین ابتدای نیمه دوم سال ۱۳۹۳ و نیمه اول سال ۱۳۹۴
 • شرایط سنی ثبت نام دبستان : متولدین ابتدای نیمه دوم سال ۱۳۹۲ و نیمه اول سال ۱۳۹۳
 • پذیرش در مصاحبه حضوری 
 • از دانش آموزان تست IQ و EQ نیز گرفته می شود.
ثبت نام پایه هفتم
 • دارا بودن نمره خوب یا خیلی خوب یا در کارنامه نوبت دوم سال پنجم ابتدایی و کارنامه نوبت اول سال ششم ابتدایی 
 • پذیرش در مصاحبه حضوری 
ثبت نام پایه هشتم و نهم
 • کسب معدل کل ۱۹ در کارنامه نوبت اول سال جاری یا معدل کل ۱۹ در خرداد ماه سال ۹۸
 • کسب نمره قابل قبول در آزمون ورودی
 • پذیرش در مرحله مصاحبه
ثبت نام پایه دهم
 • دارا بودن معدل کل ۱۹ و بالاتر در کارنامه پایه هشتم و معدل ۱۹ و بالاتر در کارنامه نیمسال اول تحصیلی پایه نهم
 • کسب نمره قبولی در آزمون ورودی
 • پذیرش در مرحله مصاحبه
مراحل ثبت نام مدارس علامه طباطبایی
 1. وارد شدن به سایت ثبت نام به نشانی alameh.ir
 2. وارد شدن به بخش “سامانه ستاد ثبت نام”
 3. تکمیل اطلاعات خواسته شده در سامانه
 4. وارد کردن شماره تلفن همراه در سامانه و دریافت پیامک که شامل گذرواژه و رمز عبور می باشد.
 5. حال از بخش پایین سامانه بر روی گزینه “لینک” کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی سامانه شوید.
 6. کد ملی و رمز عبور دریافتی را در صفحه اختصاصی خود وارد نمایید تا وارد سامانه ثبت نام شوید.
 7. عکس ۴*۳ خود را که مربوط به سال جاری می باشد ، در سامانه اسکن کنید.
 8. حال در مرحله آخر بایستی زمان جلسه توجیهی را مشخص و همراه با والدین خود در جلسه مذکور حاضر شوید.
برای اطلاعات بیشتر بر روی لنیک شرایط ثبت نام مدارس علامه طباطبایی کلیک کنید.
 
 
ثبت نام مدارس انرژی اتمی
دبیرستان انرژی اتمی فقط در رشته های نظری (ریاضی ، تجربی ، انسانی) و در دوره دوم متوسطه (دهم ، یازدهم ، دوازدهم) پذیرنده دانش آموزان می باشد ولی علاقمندان بایستی دارای شرایط لازم باشند و ثبت نام خود را در سایت مربوطه انجام دهند. شرایط ثبت نام به شرح جدول زیر می باشد :

شرایط ثبت نام مدارس انرژی اتمی

پایه تحصیلی شرایط ثبت نام
نهم به دهم کسب معدل ۱۹ و بالاتر در امتحانات نوبت دوم پایه هشتم و نوبت اول پایه نهم
دهم به یازدهم کسب معدل ۱۹ و بالاتر در امتحانات نوبت دوم پایه نهم و نوبت اول پایه دهم
یازدهم به دوزادهم کسب معدل ۱۹ و بالاتر در امتحانات نوبت دوم پایه دهم  و نوبت اول پایه یازدهم
برای ورود به مدارس انرژی اتمی هیچ آزمونی برگزار نمی شود ولی دانش آموزان باییستی پیش ثبت نام خود به صورت اینترنتی انجام دهند فرصت ثبت نام در این مدارس از اواخر بهمن ماه و حداکثر تا اواخر فروردین ماه می باشد و دانش آموزان دختر از طریق سایت  aeone.ir و دانش آموزان پسر از طریق سایت  aehighschool.com می توانند برای ثبت نام خود اقدام نمایند.
 
 
شهریه مدارس
دانش آموزان برای تحصیل در تمام مدارس به جز مدارس دولتی ، باید شهریه مصوب مدرسه مربوطه را پرداخت نمایند و میزان شهریه در مدارس مختلف متفاوت  و وابسته به امکانات آموزشی که در اختیار دانش آموزان قرار می دهد ، است. در جداول زیر شهریه ۵ مدرسه پرطرفدار قرار داده شده است و برای اطلاع از شهریه سایر مدارس با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی الومشاوره تماس بگیرید.

 شهریه مدارس شاهد

مقطع تحصیلی حداقل شهریه حداکثر شهریه
دوره ابتدایی

 

(اول ، دوم ، سوم ، چهارم ، پنجم ، ششم)

۳۸۰/۰۰۰ تومان ۶۶۰/۰۰۰ تومان
دوره اول متوسطه

 

(هفتم ، هشتم ، نهم)

۴۵۰/۰۰۰ تومان ۷۵۰/۰۰۰ تومان
دوره دوم متوسطه

 

(دهم ، یازدهم ، دوزادهم)

۵۵۰/۰۰۰ تومان ۱/۰۰۰/۰۰۰ تومان
 

 شهریه مدارس نمونه دولتی

مقطع تحصیلی حداقل شهریه حداکثر شهریه
دوره ابتدایی ۱/۸۵۰/۰۰۰ ۶/۰۰۰/۰۰۰
دوره اول توسطه ۳/۱۰۰/۰۰۰ ۷/۲۰۰/۰۰۰
دوره دوم متوسطه ۴/۰۰۰/۰۰۰ ۹/۳۰۰/۰۰
دوره پیش دانشگاهی ۴/۵۰۰/۰۰۰ ۱۱/۰۰۰/۰۰۰
 

 شهریه مدارس تیزهوشان

مقطع تحصیلی حداقل شهریه حداکثر شهریه
هفتم ، هشتم ، نهم ۲/۸۰۰/۰۰۰ تومان ۶/۵۰۰/۰۰۰ تومان
دهم ، یازدهم ، دوازدهم ۳/۷۷۰/۰۰۰ تومان ۸/۴۵۰/۰۰۰ تومان
 

 شهریه مدارس غیرانتفاعی

مقطع تحصیلی  حداقل شهریه حداکثر شهریه
دوره ابتدایی

 

(اول ، دوم ، سوم ، چهارم ، پنجم ، ششم)

۲/۶۰۰/۰۰۰ ۷/۱۵۰/۰۰۰
دوره اول متوسطه

 

( هفتم ، هشتم ، نهم)

۳/۲۵۰/۰۰۰ ۸/۱۵۰/۰۰۰
دوره دوم متوسطه

 

(دهم ، یازدهم ، دوازدهم)

۳/۷۰۰/۰۰۰ ۱۰/۲۰۰/۰۰۰
دوره پیش دانشگاهی ۴/۴۵۰/۰۰۰ ۱۰/۲۰۰/۰۰۰
 

 شهریه مدارس هیئت امنایی

مقطع تحصیلی  حداقل شهریه حداکثر شهریه
دوره ابتدایی

 

(اول ، دوم ، سوم ، چهارم ، پنجم ، ششم)

۱۴۰/۰۰۰ ۸۵۰/۰۰۰
دوره اول متوسطه

 

( هفتم ، هشتم ، نهم)

۱۵۰/۰۰۰ بیش از یک میلیون تومان
دوره دوم متوسطه

 

(دهم ، یازدهم ، دوازدهم)

۲۰۰/۰۰۰ ۲/۰۰۰/۰۰۰
                      
 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه و شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ، تیزهوشان و شاهد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.