شرایط آزمون تافل (TOEFL)

۴ بازديد
شرایط آزمون تافل (TOEFL)
 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط آزمون تافل (TOEFL)

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 


 
آزمون تافل یکی از آزمون های استاندارد بین المللی در کنار آزمون آیلتس می باشد که مجری برگزاری این آزمون موسسه سرویس سنجش تحصیلی (ETS) دانشگاه پرینستون واقع در آمریکا می باشد.این آزمون برای سنجش سطح زبان و مهارت انگلیسی افراد غیر انگلیسی است که مدت زمان اعتبار آن ۲ سال می باشد.
 افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند داشتن مدرک زبان و ارائه آن در هنگام ثبت نام الزامی است در همین راستا به دلیل اینکه این آزمون در بسیاری از موسسات و دانشگاه های خارجی مورد تایید می باشد ، داوطلبان می توانند در آن شرکت کنند و آن را به دانشگاه محل تحصیل ارائه دهند. داوطلبان دوره دکتری نیز می توانند در هنگام مصاحبه مدرک تافل را به مصاحبه کنندگان ارائه دهند تا بتوانند سطح سواد انگلیسی خود را نشان دهند.
شرایط آزمون تافل (TOEFL)
از شرایط آزمون تافل (TOEFL) نمی توان به مورد خاص و یا داوطلبان با شرایط خاص اشاره کرد و به طور کلی شرکت در آزمون تافل محدودیت خاصی ندارد و داوطلبان در هرسنی می توانند در این آزمون شرکت کنند اما صرف شرکت در آن موجب قبولی داوطلبان نخواهد شد و برای کسب نمره متوسط در این آزمون سطح مهارت انگلیسی داوطلبان می بایست در حد متوسط باشد.
 
 
انواع آزمون تافل (TOEFL)
شیوه ی کاغذی
شیوه کاغذی در سال های اوایل برگزاری آزمون تافل در کشورهای مختلف دنیا مرسوم بوده است اما از سال ۲۰۱۷ به بعد به دلیل مشکلات بسیاری که به دنبال داشت منسوخ شد و نوع آنلاین و اینترنتی جایگزین آن شد.
شیوه آنلاین
به دلیل اینکه برگزاری به روش کاغذی نیازمند امکانات بسیاری بود که در آن شرکت کنندگان باید ماه ها در صف انتظار می نشستند امروزه معمول ترین روش برگزاری این آزمون اینترنتی و آنلاین می باشد.
 
 
بخش های آزمون تافل
 • نوشتار : Writing در آزمون تافل، شامل ۲ سوال می باشد . مدت زمان این بخش ۵۰ دقیقه است و نمره ۱ تا ۱۶ محدود، ۱۷ تا ۲۳ نسبتا خوب و ۲۴ تا ۳۰ خوب محسوب می گردد.
 • گفتار: Speaking دارای ۶ بخش است که ۲ سوال به صورت مستقل مرتبط به مهارت گفتاری و ۴ سوال ترکیبی از مهارت های گفتاری یا دیگر مهارت های زبانی است.
 • شنیدار: listening در آزمون تافل دارای ۶ تا ۹ متن است که مدت زمان پاسخگویی به این بخش بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه است و نمره بین ۰ تا ۱۳ ضعیف، ۱۴ تا ۲۱ متوسط و ۲۲ تا ۳۰ عالی محسوب می ‌شود.
 • خواندن: Reading نیز از ۳ یا ۴ متن مختلف تشکیل می شود و هر بخش معمولا دارای ۷۰۰ کلمه است. مدت زمان این بخش بین ۶۰ تا ۸۰ دقیقه است و نمره هایی بین ۰ تا ۱۴ ضعیف، ۱۵ تا ۲۱ متوسط و ۲۲ تا ۳۰ عالی محسوب می ‌شود.
 
 
زمان و نحوه ثبت نام آزمون تافل (TOEFL)

City

Center

Date
Tehran
Allameh Sokhan
۹ November,16 November,7 December,4 January,11 January,18 January,1 February
 
Tehran
Amirbahador Educational Complex
۱۲ October,10 November,16 November,1 December,14 December,4 January,11 January,1 February,8 February
 
Tehran
KHATAM UNVERSITY
۴ January,18 January,1 February
 
Tehran
Marefat Cultural and Educational Institute
۱۳ October,10 November,16 November,7 December,21 December,4 January,11 January,1 February
 
Tehran
NOET (Sazman Sanjesh)
۱۴ December,4 January,11 January,18 January,1 February,8 February,15 February,29 February
 
Tabriz
The University of Tabriz
۱ December,21 December,4 January,11 January,1 February,15 February
 
Isfahan
Isfahan University of Technology
۴ January,11 January,18 January,1 February,15 February
 
Amol
Fouladin-Zob-e-Amol (FZA University)
۱۲ October,26 October,9 November,16 November,7 December,21 December
 
Kerman
Kerman Institute of Higher Education
۱۳ October,2 November,7 December,11 January,8 February
برای آگاهی از زمان برگزاری سایر استان ها (قزوین ، ارومیه ، یزد و زنجان ) می توانید با مشاوران مرکز الومشاوره تماس حاصل فرمایید.
 • وارد شدن به سایت www.ets.org  و سپس کلیک بر روی بخش ” Toefl “  و سپس انتخاب عبارت ” My TOEFL iBT Accounts ” را از بالای صفحه سایت
 • این بار از طریق قسمت ” Username “ ، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا وارد صفحه ثبت نام شوید.(اقدام به ایجاد حساب کاربری نمایید)
شرایط آزمون تافل (TOEFL)
 • برای آغاز ثبت نام ، در قسمت ” My Tests ” عبارت ” Register / Find Test Center , Dates “ انتخاب کنید.
شرایط آزمون تافل (TOEFL)
 • در این مرحله باید تاریخ و محل آزمون را انتخاب کنید ، در این صفحه محل آزمون (شهر و کشور) مورد نظر خود را انتخاب و بر روی گزینه “Find Test Center And Date” کلیک نمایید.
شرایط آزمون تافل (TOEFL)
 • در این صفحه بازه زمانی که تمایل دارید در آن بازه امتحان دهید را انتخاب کنید و بعد از کلیک روی این گزینه تمامی مراکزی را که ثبت نام آزمون در آن ها هنوز باز و فعال است را مشاهده خواهید کرد ، از این فهرست نیز مرکز مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.و سپس شماره ملی خود را وارد کرده و مدرکی که می خواهید با آن سر جلسه بروید انتخاب کنید (پاسپورت یا کارت ملی):
 
 
 • بعد از این وارد مرحله بعد می شوید، مطابق شکل زیر گزینه دوم را انتخاب کنید تا علاوه بر ایمیل شما، کارنامه شما برای تان پست هم بشود(رایگان است)
شرایط آزمون تافل (TOEFL)
 • و سپس اگر در دانشگاهی پذیرش شده اید از اینجا نام دانشگاه را پیدا کرده تا پس از قبولی در آزمون کارنامه شما برایشان فرستاده شود اما اگر دانشگاهی را اینجا انتخاب نکنید، و  بعدا پذیرش بگیرید از دانشگاه، باید دوباره وارد همین حساب کاربری خود شوید و مجددا آدرس آن دانشگاه را وارد کرده و آن موقع دیگر باید هزینه گزارش نمره را پرداخت کنید (حدود ۵۰ دلار)
شرایط آزمون تافل (TOEFL)
 • بعد از این مرحله اطلاعات زیر را وارد کنید 
شرایط آزمون تافل (TOEFL)
 • مثل شکل زیر گزینه Skip را بزنید (اینها تبلیغ بسته های آموزشی ETS هستند)
شرایط آزمون تافل (TOEFL)
 • حال در این مرحله اطلاعات خود را چک کنید و اگر مشکلی نبود گزینه ادامه را بزنید
شرایط آزمون تافل (TOEFL)
 • پس از ثبت اطلاعات خواسته شده نوبت به انتخاب روش پرداخت هزینه آزمون می رسد همان طور که ابتدا گفته شد ، پرداخت یا به صورت ارزی و با از طریق ووچر امکان پذیر خواهد بود.
شرایط آزمون تافل (TOEFL)
 
 • در صورتی که پرداخت موفقیت آمیز انجام شده باشد ، رسید پرداخت شامل اطلاعات آزمون را مشاهده خواهید کرد.
 • بعد از پرداخت هزینه ثبت نام ، با مراجعه به صفحه ی My Home Page و در قسمت My Tests با کلیک روی گزینه (View Order(s سفارش ثبت نام شما قابل مشاهده خواهد بود.
 • در این مرحله با کلیک روی ” Print “ می بایست از رسید نهایی ثبت نام خود پرینت بگیرید ، به همراه داشتن این برگه در روز آزمون الزامی است.
 
 
منابع شرکت در آزمون تافل (TOEFL)

معرفی منابع آزمون تافل

– Absolutely Essential Words 504 Barron’s Essential Words for Toefl ۱۱۰۰Words You Need to Know
 Cambridge preparation for the Toefl test – Longman complete course for the TOEFL test-Preparation for the computer and paper tests
 Longman preparation course for the TOEFL test next generation-iBT  Delta’s Key to the Next Generation TOEFL Test: Six Practice Tests for the iBT – Delta’s Key to the Next Generation TOEFL Test: Advanced Skill Practice Book
 
 
هزینه ثبت نام آزمون تافل (TOEFL)
آزمون تافل همانند آزمون آیلتس آزمونی گران قیمت است و شرکت در این آزمون نیازمند پرداخت هزینه ای چند برابر آزمون های داخلی مانند تولیمو می باشد به این صورت که هزینه ثبت نام و شرکت در آزمون تولیمو ۶۰ هزار تومان که اصلا در ارتباط با هزینه قابل قیاس نیستند. شاید یکی از دلایل گران بودن آن پشتیبانی موسسات خارجی برگزار کننده این آزمون و یا برگزاری آن در بسیاری از کشورهای جهان و شرکت کننده های زیاد آن است.
هزینه هر کارت آزمون تافل (TOEFL iBT Voucher) در ایران در ۶ ماه اول  ۲۱۵ دلار در نظر گرفته شده که چیزی حدود ۳ تا ۳ و نیم میلیون تومان است.

                                     

                            

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط آزمون تافل (TOEFL)

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.