شرایط ثبت نام آزمون سراسری

۳ بازديد
شرایط ثبت نام آزمون سراسری

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون سراسری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 

شرکت در کنکور سراسری دارای شرایط و ضوابطی است که متقاضیان شرکت در این آزمون می بایست ابتدا با مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری از این شرایط و ضوابط آگاهی یابند و سپس اقدام به ثبت نام در کنکور کنند. شرایط شرکت در کنکور سراسری شامل تعداد دفعات شرکت در کنکور سراسری ، شرایط تحصیل مجدد و شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان دوره های سال گذشته کنکور سراسری ، شرایط تحصیل مجدد رشته های پزشکی ،شرایط نظام وظیفه آقایان برای داوطلبان مرد می باشد که در ادامه به صورت کامل ذکر شده است.
درصورتی که با خواندن مطلب ، در رابطه با شرایط منحصر به فرد خود سوالی در ذهن داشتید می توانید برای دریافت پاسخ و شفاف سازی با مشاوران مرکز الومشاوره تماس حاصل نمایید.
شرایط ثبت نام آزمون سراسری 

شرایط عمومی

اعتقاد به دین مقدس اسلام و یا یکی از ادیان رسمی در قانون اساسی جمهوری اسلامی 
پذیرش جمهوری اسلامی ایران از سوی داوطلب و عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران.
عدم اعتیاد به مواد مخدر

نداشتن فساد اخلاقی

عدم سوء سابقه در حذب ها و سازمان های غیر اخلاقی
 

شرایط اختصاصی

دارا بودن مدرک دوره پیش دانشگاهی و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم که حداکثر تا پایان ۳۱ شهریور ماه سال جاری دریافت کرده 
دارا بودن دیپلم سه ساله ۳-۳-۶ نظام جدید
داوطلبانی که در حال تحصیل در یکی از دانشگاه های نوبت دوم، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی و پیام نور هستند می توانند در آزمون شرکت کرده و پس از پذیرفته شدن در رشته جدید در صورت تمایل از رشته قبلی خود انصراف داده و در دانشگاه جدید ثبت نام نمایند.
دانشجویان دانشگاه های روزانه در صورتی مجاز به شرکت در کنکور سراسری می باشند که تا تاریخ ۲۵ اسفند ۹۸ از دانشگاه انصراف دهند.
تمامی متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای و یا کاردانش نظام قدیم می باشندبه دلیل نداشتن مدرک پیش دانشگاهی حق شرکت در آزمون را ندارند اما درصورتی که داوطلبان دارای این دپلم دارای مدرک کاردانی باشند می توانند در این آزمون شرکت نمایند.
تمامی متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای و یا کاردانش نظام ۳-۳-۶ می باشند می توانند در کنکور سراسری هریک از گروه های آزمایشی شرکت کنند(نیازی به مدرک دوره پیش دانشگاهی و مدرک کاردانی نیست)

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دوره روزانه تحصیل کرده اند، حق ثبت نام در دوره روزانه دکتری پزشکی را مطابق رای دیوان عدالت دارند.

داوطلبانی که در کنکور سال ۹۸ دوره روزانه دانشگاه ها پذیرفته شده اند درصورتی که تمایل به شرکت در کنکور سال ۹۹ داشته باشند تنها می تو.انند در دوره های نوبت دوم ، پیام نور ،غرانتفاعی و پردیس خودکردان ادامه تحصیل دهند.
دانش آموختگان رشته های تحصیلی وزارت بهداشت که متعهد به گذراندن دوره خدمت (در مقطع کاردانی ) می باشند ، می بایست تا تاریخ ۳۱ شهریورماه و یا ۳۰ بهمن ماه سال جاری تعهد به خدمت خود را به پایان رسانند.
چنانچه داوطلبی در کنکور سراسری سال گذشته شرکت نموده باشد و در دانشگاه های غیر دولتی پذیرفته شده و در حال تحصیل باشد برای شرکت در ثبت نام کنکور سراسری امسال لازم نیست از دانشگاه خود انصراف دهد.
داوطلبانی که دوبار در دوره های روزانه پذیرفته شده اند (از تحصیلات رایگان استفاده کرده اند)  امکان ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ را نخواهند داشت . 
 متقاضیانی که موفق به اخذ مدرک کارشناسی در دوره های روزانه شده باشند ، طبق رای دیوان عدالت اداری در صورت پذیرش در رشته های دکتری پزشکی شامل پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در دوره روزانه قادر به ثبت نام خواهند بود.
داشتن کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت برای متقاضیان مرد الزامی است.
 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون سراسری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

 
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.