مشاوره ثبت نام آزمون های زبان

۱۶ بازديد
مشاوره ثبت نام آزمون های زبان
 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره ثبت نام آزمون های زبا

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل


آزمون های زبان مقوله ای بسیار فراگیر است که مشتمل بر تعداد بسیار زیادی آزمون می باشد که برخی از آن ها تنها دارای اعتبار داخلی می باشد (مانند تولیمو و EPT) داوطلبان برای اهداف متفاوتی مانند شرکت در مصاحبه دکتری ، شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی و نشان دادن توانایی زبان خود به شرکت و موسسه ای که تمایل به کار در آن را دارند ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد اما برخی دیگر این آزمون ها (مانند تافل ، آیلتس ) مرزها را عبور می کنند و دارای اعتبار بین المللی هستند به این صورت که در تمامی کشور ها و دانشگاه های خارج از کشور دارای اعتبار است
شرکت در این آزمون با توجه به مزایایی که برای داوطلبان به همراه دارد و همچنین با توجه به سطح زبان انگلیسی متقاضیان در نوع آن ها متفاوت است و داوطلبان می بایست با توجه به در نظر گرفتن این موارد در این آزمون ها شرکت نماید. در این مقاله به صورت اختصاصی به “مشاوره ثبت نام آزمون های زبان “ پرداخته ایم.
آزمون تافل
تافل یکی از با اعتبارترین آزمونهای زبان است که در خیلی از دانشگاه ها و موسسات عالی در خارج از کشور دارای اعتبار است . این آزمون دارای دونوع برگزاری به صورت اینترنتی و کاغذی است و توسط موسسه ای تی اس (ETS) برگزار می شود که تقریبا در اکثر کشورها و در بیش از نه هزار موسسه و دانشگاه برگزار می شود مدرک تافل تنها دو سال اعتبار دارد به این صورت که متقاضی پس از دوسال باید مجددا در آزمون شرکت کند.
موسسه (ETS) هزینه  آزمون را برای داوطلبان ایرانی که در این آزمون شرکت می کنند ۲۲۵دلار اعلام کرده است . برای ثبت نام آزمون تافل باید از طریق سایت  ETS اقدام کرده و پس از ایجاد یک حساب کاربری در این سامانه فرایند ثبت نام خودرا انجام دهید این آزمون در زمان و مراکز خاصی  برگزار می شود همچنین ظرفیت پذیرش آن محدود است . 
بر طبق داده‌های موجود در اوایل سال ۲۰۱۰، این آزمون در شهرهای آمل، تبریز، شیراز، ارومیه، زنجان به صورت اینترنتی، در جزیرهٔ کیش و کرج به صورت کاغذی، و در اصفهان و تهران به هر دو صورت برگزار می‌گردد.پس از برگزاری آزمون نمره آزمون تافل بین ۱۰ تا ۱۲ روز پس از آزمون در داخل حساب کاربری قابل مشاهده است.
محتوای آزمون تافل:
 1. Reading Comprehension- (مهارت خواندن)
 2. Listening Comprehension – (مهارت شنیداری)
 3. Speaking Comprehension- (مهارت گفتاری)
 4. Writing Comprehension-(مهارت نوشتاری)
 
 
 
آزمون تولیمو
آزمون تولیمو آزمونی استاندارد شده است که برای سنجش سطح دانش انگلیسی داوطلبان طراحی شده است. مجری برگزاری این آمون سازمان سنجش و آموزش کشور می باشد به همین دلیل تمام مراحل این آزمون از جمله ثبت نام ، اعلام نتایج  و اعتراض به نتیجه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.این آزمون تقربیا هرماه برگزار خواهد شد و جدول زمانبندی این آزمون در ابتدای هرسال منتشر خواهد شد.
ثبت نام برای شرکت در آزمون TOLIMO منحصرا به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود و مهلت ثبت نام برای هر یک از دوره های آزمون حداکثر تا ۱۵ روز قبل از زمان برگزاری آن آزمون خواهد بود. برای انجام فرایند ثبت نام نیاز به ایجاد یک حساب کاربری می باشد و متقاضیان شرکت در این آزمون می بایست نسبت به ایجاد آن اقدام نماید اما چنانچه داوطلبی قبلا ثبت نام کرده است لازم به ایجاد حساب کاربری جدید نخواهد بود و با حساب کاربری موجود می توانند برای ورود به سامانه اقدام نمایند.
هزینه ثبت نام در آزمون تولیمو  ۶۰ هزار تومان می باشد . پرداخت هزینه ی ثبت نام تنها به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب (کارت هایی برای پرداخت وجه به صورت اینترنتی قابل استفاده خواهد بود که دارای رمز دوم باشند.) صورت می گیرد.
ساختار آزمون تولیمو
آزمون تولیمو دارای دو دفترچه می باشد که در دفترچه اول یک سوال تشریحی نوشتاری را شامل می شود و داوطلب فرصت دارد در مدت زمان ۳۰ دقیقه آن را در همان دفترچه بنویسد. دفترچه شماره ۲ که کاملا به صورت تستی است و حاوی ۱۴۰ سوال است که ظرف مدت ۱۲۰ دقیقه باید به تمامی آن ها پاسخ دهد. 
 • بخش گرامر
در این بخش داوطلبان می بایست به ۴۰ سوال که مربوط به گرامر است در مدت زمان ۳۰ دقیقه پاسخ دهد.
 • بخش شنیداری
سوالات بخش شنیداری مانند سایر آزمون های زبان از بلندگو پخش خواهد شد و یک بار نیز پخش خواهد شد. تعداد سوالات این بخش ۵۰ سوال است و مدت زمان پاسخگویی ۳۵ دقیقه می باشد.
 • بخش درک مطلب

در این بخش تعدادی متن در دفترچه سوالات وجود دارد که داوطلبان می بایست با خواندن کامل آنها به سوالاتی که مربوط به متن است و از داخل متن طرح شده است پاسخ دهند.این بخش حاوی ۵۰ سوال است  که داوطلبان فرصت دارند ظرف مدت ۵۵ دقیقه به سوالات پاسخ دهند.
 
 
 
آزمون آیلتس
آزمون آیلتس به طورکلی دارای دونوع آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال می باشد . به دلیل اینکه این آزمون یکی از آزمون های بین المللی است افراد می توانند از مدرک آن برای پذیرش در مقطع دکتری و همچنین برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی و یا برای مهاجرت به خارج از کشور و گرفتن پذیرش یکی از دانشگاه های خارج از کشور استفاده کنند. سازمان سنجش تنها سازمان صادر کننده مجوز برای برگزاری  آزمون آیلتس در داخل کشور است .
هزینه ثبت نام  آزمون آیلتس، توسط سازمان سنجش آموزش کشور محاسبه و از مبلغ ۲۷.۹۵۰.۰۰۰ ریال به مبلغ ۳۰.۵۰۰.۰۰۰ ریال معادل سه میلیون و پنجاه هزار تومان افزایش و تعیین شده است . مبلغ مذکور از تاریخ ۹۸/۰۴/۱۵ توسط مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس قابل اجرا است.
برخی از موسسات برگزارکننده آزمون آیلتس موسسه عصر دین و دانش ، آیلتس تهران ، موسسه پارسیان ، موسسه پروشات موسسه ایرسافام و دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.
 
 
 
بخشهای مختلف آزمون IELTS
 • شنیداری این بخش دارای ۴۰ سوال است و مدت زمانی که به این بخش اختصاص دادخ شده است ۳۰ دقیقه می باشد. نوار امتحان شنیداری فقط یکبار پخش می‌شود .این آزمون دارای بخش های مختلفی است که برخی از آن ها موضوعات اجتماعی را در بر می گیرد و برخی از بخش هایش را موضوعات دانشگاهی.
 • خواندن: این بخش دارای ۴۰ سوال است که مدت زمانی که شرکت کنندگان در آزمون فرصت دارند به بخش های آن پاسخ دهند ۶۰ دقیقه است . متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات ، کتاب‌ها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آن‌ ها خواننده غیر متخصص است . موضوعات این بخش شامل موضوعات اجتماعی،آموزشی و عمومی است.
 • نوشتاری: در این بخش شرکت کننده در آزمون باید درمورد دو موضوع انشاءبنویسد
 • گفتاری: امتحان گفتاری که زمان ۱۱ تا ۱۴ دقیقه می‌ باشد، یک امتحان به صورت گفتار رو در رو می‌باشد و شامل سه بخش است.موضع مورد بحث شما با مصاحبه گر ممکن است شخصی و عمومی یا اینکه در مورد موضوعی که مدنظر مصاحبه گر است باشد.
 
 
آزمون EPT
آزمون EPT  یکی از آزمون هایی است که مجری برگزاری آن دانشگاه آزاد اسلامی است .بسیاری از داوطلبانی که قصد قبولی در مقطع دکتری را دارند می دانند که یکی از مواردی که برای مصاحبه کنندگان از اهمیت خاصی برخوردار است داشتن مدرک زبان معتبر است حال اگر متقاضی شرکت در مقطع دکتری مدرکی را در دست نداشته باشد که در روز مصاحبه ارائه دهد می تواند در این آزمون شرکت نماید و در صورت کسب حدنصاب آن را در روز مصاحبه ارئه دهد.
 داوطلبان برای شرکت در این آزمون می بایست به سایت رسمی دانشگاه آزاد به آدرس الکترونیکی english.iau.ac.ir مراجعه نمایند.لازم به ذکر است که این آزمون تقریبا هرماه برگزار خواهد شد و زمان ثبت نام برای هر آزمون یک ماه قبل از برگزاری آزمون آغاز می شود.
اعتبار این مدرک زبان، تا ۲ سال پس از برگزاری آزمون است. . همچنین در حال حاضر آزمون در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز، کرج، کرمان، کرمانشاه، رشت، یزد و همدان برگزار می‌شود.
نکته :  این آزمون تنها برای داوطلبان دکترای دانشگاه‌ آزاد اسلامی معتبر است و دانشگاه‌های سراسری مدرک این آزمون زبان را نمی‌پذیرند. متقاضیان دانشگاه های سراسری می توانند در آزمون هایی مانند تولیمو و ام اچ ال ای شرکت نمایند.
 
آزمون MHLE
آزمون زبان انگليسي عمومي وزارت بهداشت (MHLE ) داراي ١٠٠ پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل (٣٠ پرسش درك مطلب شنيداري، ٤٠ پرسش واژگان، ساختار و دستور زبان و ٣٠ پرسش درك مطلب نوشتاري) و ١٠٠ نمره (بدون نمره ي منفي) است.
متقاضیان مقطع دکتری در صورتی که فاقد مدرک زبان معتبر باشند برای کسب حدنصاب نمره قبولی مصاحبه می توانند در این آزمون شرکت نمایند و مدرک آن را در روز مصاحبه ارائه دهند.
آزمون MHLE آزمونی است که مجری برگزاری آن سازمان سنجش پزشکی به آدرس الکترونیکی sanjeshp.ir  می باشد . به همین خاطر داوطلبان می بایست برای انجام فرایندهای ثبت نام و مشاهده کارنامه نتایج خود وراد سایت مذکور شوند .این آزمون ۶ نوبت در سال برگزار می شود و زمان های دقیق ثبت نام به شرح زیر است:

آغاز ثبت نام و ويرايش

پايان ثبت نام و ويرايش

٩٧/١٢/٢٠ ٩٨/٠١/٢١
٩٨/٠٤/١٦ ٩٨/٠٥/٠٩
٩٨/٠٦/١٢ ٩٨/٠٧/١٠
٩٨/٠٨/١١ ٩٨/٠٩/٠٦
٩٨/٠٩/٢٣ ٩٨/١٠/١٨
٩٨/١١/١٢ ٩٨/١٢/٠٧
 
 
 
آزمون MSRT
آزمون MSRT آزمونی جهت تعیین سطح دانش زبان انگلیسی داوطلبان می باشد ، بیشتر متقاضیان آن دانشجویان مقطع دکتری می باشند. این آزمون ۱۰ بار در سال و توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برگزار می شود و ثبت نام در آن نیز از طریق سامانه مخصوص ثبت نام این آزمون به آدرس الکترونیکیPORTAL.SAORG.IR که تحت نظر سازمان امور دانشجویان می باشد انجام می گیرد.
نکته قابل ذکر این است که مدرک این آزمون تنها در دانشگاه های داخل ایران معتبر می باشد و در خارج از کشور فاقد هرگونه اعتبار است به همین منظور دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج ازکشور را دارند و می خواهند در یکی از دانشگاه ها پذیرش شوند در صورتی که دانشگاه تقاضای مدرک زبان از دانشجویان را داشته باشد نمی توانند آن را به عنوان یک آزمون بین المللی ارائه دهند بلکه می بایست در آزمون های دیگری هم چون آزمون آیلتس و تافل شرکت نمایند.
این آزمون شامل ۱۰۰ سوال می باشد که حاوی بخش هایی هم چون (بخش شنیداری ، بخش گرامر و بخش درک مطلب ) می باشد. نمره این آزمون از ۱۰۰ محاسبه می شود (آزمون ام اس آر تی نمره منفی ندارد) 
نتایج آزمون یک هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می شود و کارنامه آن در قسمت دریافت کارنامه در پروفایل شخصی داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود.
محل های برگزاری آزمون MSRT
آزمون های MSRT نه تنها در تهران بلکه در شهرستان ها نیز برگزار می شود ، حوزه های برگزاری این آزمون در شهرهایی مانند سمنان ، کاشان ، گرگان ، ایلام ، کیش ، قزوین ، سنندج ، خرم آباد ، اردبیل ، زاهدان ، تبریز ، اراک ، اصفهان ، کرمانشاه ، مشهد ، بیرجند ، اهواز ، بابلسر ، تهران ، کرمان ، رشت ، همدان ، شیراز ، قم و یزد می باشد.
درصورتی که داوطلبی تمایل به شرکت در آزمون یک دوره که در آن ثبت نام کرده است ، نداشته باشد می تواند آن را به آزمون دوره های هما سال تغییر دهند اما امکان تغییر به آزمون های سال بعد وجود ندارد.
 
 
آزمون‌ های زبان انگلیسی کمبریج 
مجری برگزار کننده این آزمون دانشگاه کمبریج می باشد که گواهی (FCE)  دراین آزمون برابر سطح B1 تافل می باشد و «گواهی پیشرفته انگلیسی» (CAE) هم همسطح با C1-C2 تافل می باشد و اما پیشرفته‌ترین امتحان این آزمون هم «گواهی تسلط بر انگلیسی» (CPE) است که همسطح با C2 در تافل است.
این آزمون از بخش هاایی شامل موراد زیر تشکیل شده است:
 1. خواندن

 2. نوشتاری

 3. کاربرد انگلیسی (کاربرد گرامر و غیره)

 4. شنیداری

 5. گفتاری

مدرک این آزمون عموما توسط دانشگاه های انگلیس پذیرفته می شود هرچند که ممکن است دانشگاه های دیگر در سطح جهان نیز مدرک آن را بپذیرند.اما این آزمون ازنظر اعتبار در رده های بعدی پس از تافل و آیلتس قرار می گیرد.
این آزمون برعکس آزمون هایی هم چون آیلتس و تافل تاریخ انقضاء ندارد و به همین دلیل نیز نیازی به تمدید اعتبار آن نیز نیست.
چنانچه با خواندن مقاله مشاوره  “ثبت نام آزمون های زبان”همچنان دارای سوال بودید می توانید از مشاوران ما در مرکز الومشاوره راهنمایی بخواهید.
 
 
دیگر آزمون‌های زبان
علاوه بر آزمون های زبان که در بالا ذکر شد آزمون های دیگری نیز وجود دارند که جزء آزمون های معتبر هستند که ممکن است از سوی  برخی از کشورها مورد تایید واقع شود.از جمله این آزمون ها می توان به آزمون های  زیر اشاره کرد:
 • آزمون زبان انگلیسی برای ارتباطات بین المللی (TOEIC)
 • آزمون زبان انگلیسی کسب و کار (BEC)
 • آزمون زبان انگلیسی YOS 
 • آزمون زبان انگلیسی  GRE
 • آزمون جی مت 
 • آزمون MCAT 
 • آزمون SAT
جهت کسب اطلاعات در زمینه مشاوره ثبت نام آزمون های زبان می توانید با مشاوران متخصص ما در زمینه آزمون های زبان و تحصیل در خارج در مرکز الومشاوره ، تماس حاصل فرمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره ثبت نام آزمون های زبان

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.