عوارض ؛ فوائد خودارضایی در زنان و دختران

۸ بازديد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض ؛ فوائد خودارضایی در زنان و دختران

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل


خود ارضایی شامل تحریک دستگاه تناسلی برای بدست آوردن لذت جنسی است. در اکثر موارد هر موقع حرف از خود ارضایی به میان می آید همه نگاه ها معطوف به مردان می شود ، ولی خودارضایی در میان خانم ها نیز به وفور یافت می شود ، لیکن خانم ها حتی با دوستان نزدیک خود نیز کمتر در مورد این عمل صحبت می کنند. اکثر خانم ها  مثل مردان حداقل یک بار خودارضایی را در طول زندگی تجربه کرده اند. اینکه از نظر علمی چه میزان از خودارضایی طبیعی و چه میزان آن غیر طبیعی است ، هنوز مشخص نشده است. 
 برای خودارضایی مرز سنی خاصی وجود ندارد. خانم ها ممکن است در دهه ۸۰ زندگی نیز خود ارضایی داشته باشند. خود ارضایی همیشه در خانم های مجرد دیده نمی شود ، وقتی همسر در دسترس نباشد و یا اظهار خستگی نماید ، ممکن است یک خانم نیاز های جنسی خود را با خودارضایی برطرف نماید. یکی از دلایل مهم خود ارضایی در خانم های متاهل عدم رسیدن به ارضا جنسی یا ارگاسم در یک رابطه جنسی طبیعی است. در ادامه این مطلب اطلاعات بیشتری را در مورد عوارض ؛ فوائد خود ارضایی در زنان و دختران در اختیارتان خواهیم گذاشت.
دلایل خود ارضایی زنان و دختران
 • دختران نوجوان به علت کم تجربگی و اطلاعات کم از مسائل مختلف ، در شرایطی قرار دارند که به طور طبیعی امکان اشتباه در آن ها بیش از بزرگ ترهاست.
 • تنهایی به معنی ضعیف شدن ارتباط اجتماعی و محروم شدن از روابط گرم و عاطفی با دیگران است که این موضوع اگر ادامه داشته باشد ، اراده نوجوان را ضعیف کرده و از بین می برد و دختر نوجوان در تنهایی و خلوت خود ، اقدام به کسب لذت از خود می کند و به خودارضایی روی می آورد. 
 • نقش خانواده در سلامت روانی و اخلاقی فرزندان ، از سایر عوامل ، مهم تر و بیشتر است.
 • چنانچه نوجوانی با افراد آلوده به مسائل جنسی و غیر اخلاقی معاشرت داشته باشد احتمال گرایش او به خودارضایی ، افزایش پیدا می کند.
 • دخترانی که زودتر از وقت طبیعی به بلوغ جنسی می رسند ، دچار مشکلات بیشتر و تنش های فراوانی می شوند و برای ارضای نیاز جنسی ، احتمال اینکه به خودارضایی مبتلا شوند در آن ها زیاد است.
 • لباس های تنگ و چسبان ، یکی از عوامل تحریک جنسی ، مخصوصاً در آستانه بلوغ و نوجوانی است.
 • تماشای فیلم ها و تصاویر محرک
 
 
عوارض خود ارضایی در زنان و دختران
از مهمترین عوارض جسمی و روحی ناشی از خودارضایی موارد زیر را می توان نام برد:
 •  آسیب دیدن پرده ی بکارت در دختران
 • ضعیف شدن قوای جنسی
 •  احساس درد در هنگام قاعدگی و بی نظمی آن
 • اختلال در رشد سیستم عصبی مغز
 •  خستگی
 • خلأ عاطفی ، افسردگی ، اضطراب و عدم اعتمادبه نفس

 • از دست دادن انرژی و سرزندگی و طراوت دخترانه

 • کاهش قدرت حافظه

 • عدم تمایل به جنس مخالف

 • در شرایط حاد (ناباروری)

 • تحت تاثیر قرار گرفتن زیبایی چهره و برق چشمان

 • کاهش توانایی جذب جنس مخالف

خودارضایی در صورتی که به صورت رفتار روزانه عادت شود ، خطرناک تر است و مانند هر اعتیادی ، روح و جسم و روان فرد را به هم می ریزد. دخترانی که خود ارضایی زیادی در زمان مجردی داشته اند بعد از ازدواج در یک رابطه زناشویی دیگر خوب تحریک نمی شود.  در به ارگاسم رسیدن دچار مشکل می شود چرا که با خود ارضایی شرطی شده است تا در یک وضعیت خاصی که خود را تحریک می کند به ارگاسم برسد و به هنگام نزدیکی به همسر خود به یاد رفتار های خود می افتد و گمان می کند تنها در آن شرایط می تواند به ارگاسم برسد.
یکی از مهم ترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند. بنابراین ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیاز های جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسم رسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد.
 
 
فواید خودارضایی در زنان
چهار فایده خودارضایی در زنان را در اینجا مطرح کرده ایم:
۱- زنان با خودارضایی یاد می‌گیرند چه چیزهایی برایشان لذت بخش است و از چه چیزهایی بیشتر خوششان آمده یا چه چیزهایی را در رابطه جنسی نمی‌پسندند. در واقع خودارضایی دختر به نوعی کشف خود می باشد.
۲- دختر با انجام خودارضایی میزان نیاز خود را به رابطه جنسی متوجه می شود و از دینامیک رابطه ای که دوست دارد آگاهی پیدا می‌کند. این امر می‌تواند در آینده در انتخاب شریک جنسی مناسب به او کمک کرده یا نوع رابطه فرد را با شریک‌اش تنظیم کند.
۳- زنان در طی خودارضایی به راحتی می‌توانند ارگاسم را بشناسند. در بسیاری از موارد وقتی از زنان متاهل در مورد ارگاسم پرسیده می شود ، حتی نمی‌دانند آن را تجربه کرده‌اند یا نه؟ تجربه ارگاسم در خودارضایی در دوره قبل از ازدواج باعث می شود که بدانند ارگاسم چیست و در رابطه جنسی به سمت ارگاسم حرکت کرده و حتی شریک خود را راهنمایی کنند تا آن ها را به ارگاسم نزدیک کند.
۴- مهم ترین مورد اینکه فشار جنسی که روی خود احساس می کنید کم می شود و در این صورت می توانید انرژی خود را صرف سایر جنبه های زندگی خود هم بکنید. اگر دائما در حال فرار از تکانه های جنسی خود باشید نیاز دارید انرژی زیادی صرف این کار بکنید و بهره وری شما در زندگی پایین خواهد آمد.
 
 
درمان خودارضایی زنان و دختران
 • به خدا توکل کنید.
 • قاطعانه برای ترک این عمل تصمیم بگیرید.
 • شب ها روی شکم نخوابید.
 • از نگاه کردن به بدن عریان خود پرهیز کنید.
 • هر صحنه و تصویر شهوانی که شما را تحریک می کند را نبینید ، از صحبت کردن درباره مسائل تحریک برانگیز خودداری کنید.
 •  تنها نمانید ، سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید.
 • به طور منظم ورزش کنید تا انرژی تان تخلیه شود.
 • شب ها قبل از خواب مطالعه کنید.
 • قبل از خواب مثانه تان تخلیه باشد و قبل از خواب بیش از حد آب ننوشید.
 • عدم پوشیدن لباس‏ های تنگ و چسبان
 
 
آیا عوارض خود ارضايي بعد از ترک از بین می رود؟
با اینکه ، عوارض خودارضایی زنان تا مدت‌ ها ممکن است باقی بماند ولی این عوارض در صورت ممارست در ترک و عدم برگشت به خودارضایی می‌تواند بسیار کم و حتی صفر شود. البته در هر صورت پیشگیری بهتر از درمان است و بهتر است آموزش‌ های لازم به دختران داده شود تا به این سمت کشیده نشوند.
به عنوان نکته پایانی بسیاری از خانم هایی که اقدام به خودارضایی می کنند از عمل خود شرمسار هستند و دوست دارند که آن را ترک کنند. اگر دلیل خودارضایی میل جنسی زیاد باشد ، امروزه دارو های موثری وجود دارند که بدون آسیب زدن به قدرت باروری و زنانگی ، میل جنسی را به مقدار زیادی تعدیل و آن را قابل کنترل می کنند ، طوریکه با مصرف این دارو ها دیگر میل جنسی برای خانم ها آزاردهنده نخواهد بود. برای مشاوره با کارشناسان ما در این مورد می توانید با مرکز الو مشاوره تماس گرفته تا راهکارهای ترک خودارضایی را به صورت کامل برای شما عزیزان شرح دهند. همچنین می توانید مطالب مرتبط دیگر ما را نیز مطالعه نمایید:
 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض ؛ فوائد خودارضایی در زنان و دختران

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

9099072958

پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب حتی ایام تعطیل

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید … 
منبع: عوارض ؛ فوائد خودارضایی در زنان و دختران

استرس و اضطراب - تعریف اضطراب وراهکارهای مقابله با آن - علائم افسردگی وراهکارهای مقابله با آن - انواع اختلالات جنسی و درمان - اختلال ملال جنسی به همراه علت هایش - مشاوره ازدواج - خودارضایی و عوارض و پیامدهای آن - سن ازدواج - عزت نفس وخودبینی وراهکارههای تقویت آن - وسواس و راهکارهای مقابله - مشاوره روانشناسی تلفنی - آموزش کنترل خشم در کودکان - تفاوت های مهم زنان و مردان در رابطه جنسی - خیال پردازی جنسی چیست؟ - مدیتیشن چیست و فواید آن چگونه است؟ - جذاب ترین رفتارهای جنسی برای مردان و زنان - نقش خانواده در آموزش های صحیح جنسی به کودکان پرده بکارت و انواع پرده بکارت - مشاوره جنسی و زناشویی تلفنی - راه های مقابله با بی انگیزگی - مشاوره درمان و ترک خود ارضایی در پسران و دختران - احساس تنهایی و راهکارهای برطرف کردن احساس تنهایی - آیا جراحی زیبایی نشانه ی بیماری است؟ - هیپنوتیزم چیست؟ - قرص های خواب وانواع آن - زود انزالی و روش های درمان آن - انواع روابط جنسی - راهکارهایی برای افزایش توان جنسی مردان - علت اصلی طلاق در بین زوج های ایرانی چیست؟ - آیا طلاق عاطفی درمان دارد؟ چطور همه چیز را از نو بسازیم؟ - بهترین و سریع ترین روش های ترک اعتیاد - روابط زناشویی در دوران نامزدی و عقد - چرا رابطه‌ی جنسی وابستگی می‌آورد؟ - روش ترک اعتیاد با متادون چگونه است ؟ - دلایل و نشانه های خیانت زنان متاهل - معرفی انواع داروهای ترک اعتیاد - انواع قرص های ترک اعتیاد - چگونه نه بگوییم ؟! - علائم و علت های اعتیاد به ماری جوانا - نحوه برخورد با بددهنی و فحاشی در کودکان - نشانه ها و علائم اعتیاد به شیشه چیست؟ - ازدواج موقت خوب است یا بد؟ با چه کسانی نباید ازدواج کرد؟ - وسواس فکری و عملی چیست ؟ - درمان دروغگویی در کودکان - انواع کودک آزاری و علل آن - روش های موثردرمان بدبینی و شک را بهتر بشناسید - سکس مقعدی - دلایل گرایش و عوارض رابطه مقعدی - عوارض ؛ فوائد خودارضایی در زنان و دختران - عوامل اصلی ایجاد ترس در کودکان و راهکارهای درمان آنپورنوگرافی ؛ تاثیرات مثبت و منفی فیلم پورن - دلایل و نشانه های خیانت مردان - حشیش چیست؟ تمام حقایق مهم درباره حشیش را بدانید - عوامل تاثیرگذار بر کاهش عشق و علاقه در روابط زوجین
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.